Německo, víc se zapoj do pomoci Ukrajině. A s Putinem nemluvit. Češi začali předsedat v EU. Lipavský úřaduje

01.07.2022 17:32 | Zprávy
autor: vef

Podle šéfa české diplomacie Jana Lipavského (Piráti) je nesmysl hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Mimo jiné by si také přál vidět aktivnější zapojení Německa v pomoci Ukrajině. Píše to server iDnes.cz.

Německo, víc se zapoj do pomoci Ukrajině. A s Putinem nemluvit. Češi začali předsedat v EU. Lipavský úřaduje
Foto: flickr.com
Popisek: Jan Lipavský (Piráti)

Německo podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského plně nevyužívá svůj potenciál a kapitál. „Dělá toho hodně, ale mohlo by více,“ míní Lipavský, že především by se více mohlo dělat společně, například v otázce řešení energetické krize či v tom, jak Ukrajinu vojensky podpořit.

Lipavský je zároveň toho názoru, že s ruským prezidentem Vladimirem Putinem není o čem mluvit. Začátkem května ještě hovořil jinak – kdy se domníval, že se s Ruskem musí diplomaticky jednat. Svým názorem se tak nyní postavil proti německému kancléři Olafu Scholzovi a francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, kterým pokračující kontakty s Vladimirem Putinem smysl dávají. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

EU

Že se EU snaží cenzurovat a šmírovat lidi na internetu s tím souhlasím a jsem ostře proti. Ale vy ještě tvrdíte, že EK zasahuje do voleb po celé Evropě. Jak přesně? A bylo tomu tak i u nás? Budete to prošetřovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

20:15 „Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

„Stačí mít názor a hned jste nácek nebo Putinův agent,“ říká hudebník Ondřej Hejma. V otevřeném rozh…