Německý novinář v USA rozvířil senzační spekulaci: Trump rozehrává útoky tajných služeb na sebe sám a schválně

5. 8. 2018 16:29

Ve Spojených státech se od zvolení Donalda Trumpa 45. šéfem Bílého domu řeší otázka, nakolik k jeho vítězství přispěli ruští trollové a hackeři. Ačkoli byl Trump zvolen v listopadu 2016, aféra dodnes neutichla. Obhájci Donalda Trumpa tvrdí, že tajné služby útočí na Trumpa a pokoušejí se ho zničit. Korespondent německé televize ARD v USA Arthur Landwehr však nabízí na celou kauzu zcela opačný pohled. Co když je to tak, že jsou tajné služby jen figurkami ve hře Donalda Trumpa?

Německý novinář v USA rozvířil senzační spekulaci: Trump rozehrává útoky tajných služeb na sebe sám a schválně
Foto: White house
Popisek: Donald Trump

Už takřka dva roky se v USA vede spor o to, zda Donaldu Trumpovi nepomohli k vítězství v prezidentských volbách Rusové. Trump to znovu a znovu popírá a tvrdí, že je celá kauza jen honem na čarodějnice, přesněji řečeno mediálním honem na samotného Trumpa.

Možné ruské vměšování do amerických voleb nejednou popřel také ruský prezident Vladimir Putin.

Představitelé tajných služeb USA však tvrdí, že o ruském vměšování v podstatě nemůže být pochyb. Zastánci prezidenta Trumpa prezidenta hájí a tvrdí, že lidé, kteří se dodnes nesmířili s Trumpovým vítězstvím, chtějí prezidenta zničit. Do této skupiny řadí i představitele tajných služeb.

Arthur Landwehr, korespondent německé televize ARD v USA, nabízí zcela jiný  pohled na dění za velkou louží. Může to být prý i tak, že Trump s tajnými službami manipuluje jako s figurkami na šachovnici, tak aby mu třeba i nedobrovolně pomohly vyhrát i příští volby. Úvahu Arthura Landwehra přinesl českým čtenářům server Časopis Argument.

„Prezident tak zůstává věrný své značce a svým metodám. Jeho poselství, míní Landwehr, je jasné: já to zvládnu, já mám kontakty, já dělám dohody. To, co se říká ve Washingtonu, je švindl. (Doslova říká ‚hoax‘.) Trump toto stále používá dokola, je to formulace, kterou jeho publikum dobře zná. Tito lidé nevěří politickým elitám, věří Trumpovi. Je to politická taktika před volbami, myslí si Landwehr. Není jen jasné, jestli tajné služby jsou součástí této taktiky, nebo jsou jenom loutkami, které Trump nechává vystoupit, aby je potom prostě urazil,“ poznamenal k tomu server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…