Německý novinář v USA rozvířil senzační spekulaci: Trump rozehrává útoky tajných služeb na sebe sám a schválně

5. 8. 2018 16:29

Ve Spojených státech se od zvolení Donalda Trumpa 45. šéfem Bílého domu řeší otázka, nakolik k jeho vítězství přispěli ruští trollové a hackeři. Ačkoli byl Trump zvolen v listopadu 2016, aféra dodnes neutichla. Obhájci Donalda Trumpa tvrdí, že tajné služby útočí na Trumpa a pokoušejí se ho zničit. Korespondent německé televize ARD v USA Arthur Landwehr však nabízí na celou kauzu zcela opačný pohled. Co když je to tak, že jsou tajné služby jen figurkami ve hře Donalda Trumpa?

Německý novinář v USA rozvířil senzační spekulaci: Trump rozehrává útoky tajných služeb na sebe sám a schválně
Foto: White house
Popisek: Donald Trump
reklama

Už takřka dva roky se v USA vede spor o to, zda Donaldu Trumpovi nepomohli k vítězství v prezidentských volbách Rusové. Trump to znovu a znovu popírá a tvrdí, že je celá kauza jen honem na čarodějnice, přesněji řečeno mediálním honem na samotného Trumpa.

Možné ruské vměšování do amerických voleb nejednou popřel také ruský prezident Vladimir Putin.

Představitelé tajných služeb USA však tvrdí, že o ruském vměšování v podstatě nemůže být pochyb. Zastánci prezidenta Trumpa prezidenta hájí a tvrdí, že lidé, kteří se dodnes nesmířili s Trumpovým vítězstvím, chtějí prezidenta zničit. Do této skupiny řadí i představitele tajných služeb.

Arthur Landwehr, korespondent německé televize ARD v USA, nabízí zcela jiný  pohled na dění za velkou louží. Může to být prý i tak, že Trump s tajnými službami manipuluje jako s figurkami na šachovnici, tak aby mu třeba i nedobrovolně pomohly vyhrát i příští volby. Úvahu Arthura Landwehra přinesl českým čtenářům server Časopis Argument.

„Prezident tak zůstává věrný své značce a svým metodám. Jeho poselství, míní Landwehr, je jasné: já to zvládnu, já mám kontakty, já dělám dohody. To, co se říká ve Washingtonu, je švindl. (Doslova říká ‚hoax‘.) Trump toto stále používá dokola, je to formulace, kterou jeho publikum dobře zná. Tito lidé nevěří politickým elitám, věří Trumpovi. Je to politická taktika před volbami, myslí si Landwehr. Není jen jasné, jestli tajné služby jsou součástí této taktiky, nebo jsou jenom loutkami, které Trump nechává vystoupit, aby je potom prostě urazil,“ poznamenal k tomu server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…