Německý prezident zahájí návštěvu ČR, pokloní se padlým legionářům

05.05.2014 6:05

Německý prezident Joachim Gauck dnes oficiálně zahájí třídenní státní návštěvu České republiky. Setká se s prezidentem Milošem Zemanem a s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD), s kardinálem Dominkem Dukou a dalšími církevními představiteli zavítá na Vyšehrad. Pietním aktem u Emauz uctí Gauck památku československých legionářů padlých za druhé světové války, od jejíhož konce tento týden uplyne 69 let.

Německý prezident zahájí návštěvu ČR, pokloní se padlým legionářům
Foto: Pflichtlekture.com
Popisek: Německý prezident Joachim Gauck
reklama

Německý prezident do Prahy přiletěl už v neděli v podvečer, měl soukromý program. V Česku se zdrží do středy. Kromě politických jednání má na programu také návštěvu památníku v Terezíně, kde za druhé světové války nepřežilo pobyt v koncentračním táboře na 35.000 lidí. Se Zemanem si prohlédne automobilku Škoda v Mladé Boleslavi.

Se Zemanem bude dnes německý prezident podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka hodnotit současné česko-německé vztahy, které politici obou sousedních států poslední roky shodně označují za nejlepší v dějinách. Jednat budou také o aktuálních otázkách, zejména o situaci na Ukrajině, a český prezident se chce dotknout i některých ekonomických témat. Po jednání by měl Zeman Gauckovi udělit státní vyznamenání a večer na počest německého hosta pořádá na Pražském hradě státní večeři.

Gauck je prvním spolkovým prezidentem z bývalého komunistického východního Německa, v této funkci přicestoval na svou druhou návštěvu České republiky, první absolvoval krátce po nástupu do úřadu před dvěma roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…