Němečtí farmáři se obávají zavlečení moru z Česka. Afrického moru prasat

09.01.2018 14:05 | Zprávy

Němečtí farmáři se obávají, že divoká prasata by mohla z České republiky zavléct do Německa nákazu afrického moru prasat. Dnes to napsal deník Passauer Neue Presse. Zprávu převzala ČTK.

Němečtí farmáři se obávají zavlečení moru z Česka. Afrického moru prasat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozpůlené prase na zabijačce

Tomuto listu německý ministr zemědělství Christian Schmidt v rozhovoru řekl, že situace je skutečně vážná a že úřady se snaží co nejlépe se na možné propuknutí této virové nemoci v zemi připravit. Vedle Česka nákazu na konci loňského roku ohlásily také Polsko a Ukrajina.

„Každý od chovatelů prasat přes obchodníky až po cestující musí být nápomocen zabránit zavlečení nemoci,“ prohlásil Schmidt. Nikdo, kdo podle ministra do Německa přijíždí z východní Evropy, nesmí jen tak u krajnic vyhazovat dovezené salámy, neboť v nich mohou být původci nemoci. A protože divočáci takovéto odpadky s oblibou vyhledávají, mohou se snadno infikovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Věře Jourové nikdy neodpustím. Michal Půr zmrazil sál

4:40 Věře Jourové nikdy neodpustím. Michal Půr zmrazil sál

„Věře Jourové tohle asi nikdy neodpustím. To i kvůli ní se lidé z některých vydavatelských asociací,…