Němečtí policisté zřejmě budou moci zasáhnout v Česku. A naopak

17.03.2016 21:15 | Zprávy
autor: mp

Spolkový sněm dnes v Berlíně schválil vládní návrh zákona, který uvádí do praxe česko-německou dohodu o policejní spolupráci, umožňující v určitých případech zásahy policistů jedné země na území druhé. Zákon, a tím i smlouvu, musí z německé strany ještě schválit horní komora německého parlamentu, Spolková rada. Zprávu přinesla ČTK.

Němečtí policisté zřejmě budou moci zasáhnout v Česku. A naopak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

Smlouvu podepsal český ministr vnitra Milan Chovanec se svým německým protějškem Thomasem de Maiziérem loni v dubnu v Praze. Tento mezinárodněprávní akt má mimo jiné zjednodušit pronásledování podezřelých řidičů přes hranice a umožnit policejní zásah na území druhého státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

ČT 1 bez dotací nepřežije proč?

Prosím o vysvětlení, proč by nedívatelná televize, která tolik manipulovala a dosud manipuluje podivnými a lživými politickými názory měla přežívat jinak, než všechny ostatní televize, které živí a uživí reklamy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vydírali Miloše Zemana. A všichni mlčeli. Vzpomínky ožívají

12:40 Vydírali Miloše Zemana. A všichni mlčeli. Vzpomínky ožívají

Dnešní opozice hřímá, že čelíme bezprecedentní situaci v podobě údajného vydírání prezidenta v rámci…