Nemějte strach z imigrantů, vyzývá Karel Schwarzenberg. Naši dědové prý bojovali s fašismem, tátové s komunismem a také si poradili

21. 6. 2015 19:19

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg prohlašuje, že každá generace čelí výzvě. Naši dědové čelili nacistům, otcové komunistům a my se musíme vypořádat s největší migrací ve světě po druhé světové válce. Nebude to snadné, ale to nebyl ani boj s nacisty a komunisty. A ani my bychom se neměli nechat ovládnout strachem.

Nemějte strach z imigrantů, vyzývá Karel Schwarzenberg. Naši dědové prý bojovali s fašismem, tátové s komunismem a také si poradili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rčením pátek je malá sobota se řídí zřejmě i poslanci. Konec zasedání sněmovny je před druhou hodinou odpolední
reklama

„Strach před uprchlíky, strach před azylanty, strach před cizím elementem u nás v české kotlině. Velice bych vás prosil, abychom v této, ano, připouštím, velmi vážné situaci, zachovali střízlivý postup... Musíme opravdu k tomu přistoupit se strategií, jak s tímto problémem zacházet. A nemyslet si, že můžeme řešení odsunout na Evropu. Musíme sami najít naši strategii. Musíme sami najít řešení, které se bude naší země týkat,“ zdůraznil někdejší ministr zahraničí už na mimořádné schůzi sněmovny ve čtvrtek. O víkendu pak svůj projev umístil na sociální síť Facebook.

Faktem je, že EU nemá v tuto chvíli připravené systémové řešení, které bude potřebovat, ale bude ho potřebovat i každý stát včetně toho našeho. Bohužel ani my zatím nemáme koncepci v oblasti azylové politiky a přijímání migrantů. Měli bychom si cenit toho, že máme víc času než např. Řekové a Švédové, k nimž již dnes proudí davy uprchlíků, a připravit si plán.

Současní politici, říká Schwarzenberg, musejí tento problém řešit. V tomto řešení se buď mohou osvědčit, nebo selhat. V minulosti uspěla i selhala řada politiků. Teď záleží na nás, řekl Schwarzenberg kolegům ve sněmovně.

Pod příspěvkem Karla Schwarzenberga se rozjela diskuse a nemalá část lidí v ní vyjadřovala přesvědčení, že můžeme jistě pomoci lidem stejné kultury, ale multikulturalismus se prý nevyplatil. „Právě vaši předci čelili nebezpečí islamizace Evropy, bojovali za to, mnozí z nich dokonce umírali na bojištích, aby uchránili evropské hodnoty před zničením. Váš rodový erb je toho důkazem,“ napsal předsedovi TOP 09 jeden z diskutujících s tím, že nechápe, jak dnes Schwarzenberg může multikulturalismus prosazovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

14:10 A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

Na dnešní vyhlášení lockdownu už zareagovalo více než dost osobností s mnoha výtkami a poznámkami. P…