Nemravné a devastující. Ředitelka hudebního festivalu v Ostravě se rozčílila kvůli dalším opatřením proti koroně

17.07.2020 17:33

Krajští hygienici notně zpřísnili opatření určená na boj proti koronaviru v Moravskoslezské kraji – a Zlata Holušová, pořadatelka již jednou odloženého festivalu Colours of Ostrava, toto zpřísnění opatření označila za „nehorázné, nemravné a devastující“.

Nemravné a devastující. Ředitelka hudebního festivalu v Ostravě se rozčílila kvůli dalším opatřením proti koroně
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Místo tradičního letního festivalu Colours of Ostrava se měl po rozvolnění koronavirových opatření v náhradním termínu konat tzv. „Nefestival“, jenž měl v areálu v Dolních Vítkovicích začít v pátek večer a pokračovat měl celou sobotu.

Jenže krajští hygienici na poslední chvíli šlápli na brzdu a z hodiny na hodinu rozhodli o tom, že v zájmu zadušení lokálního ohniska nemoci covid-19 budou kulturní akce omezeny limitem 100 osob.

Holušová kvůli tomu zvažuje i právní kroky, protože by ráda věděla, kdo to všechno zaplatí.

„To je naprosto devastující zpráva. To je, jako kdyby vám dali oběd na stůl a řekli ‚dneska už neobědváš‘. Dělej si, co chceš. Ten oběd ti tady voní na stole, ale máš smůlu. To považuji za naprostou nehoráznost. Já jsem se teď před pěti minutami dozvěděla, že mám všechno zrušit, což považuji za naprostou nehoráznost a naprostou devastaci kultury. Já si myslím, že teď už žádná akce v ČR do konce roku nebude, protože tohle si nemůže žádný pořadatel dovolit,“ upozornila dáma rozzlobeně.

„Jsem zvědavá, kdo tohle zaplatí,“ dodala plna hněvu, s tím, že se jí rozhodnutí hygieniků zdá nespravedlivé. Prý měli hygienici dát pořadatelům vědět už včera, že spadne klec, aby existoval prostor pro obvolání a odvolání kapel.

Dělat akce pro sto lidí se prý totiž absolutně nevyplatí. Teď prý ani nemá sílu přemýšlet, co bude příští rok. „Dokud se ta situace se stanným-nestanným právem nezmění, tak nemá cenu o něčem přemýšlet,“ dodala naštvaně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŽIVĚ: Babiš s Orbánem na obhlídce hranic před nelegální migrací

16:46 ŽIVĚ: Babiš s Orbánem na obhlídce hranic před nelegální migrací

Český premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil v Maďarsku svého kolegu, premiéra Viktora Orbána. Sešli s…