Nenecháme se vydírat, zaznělo od Gazdíka směrem ke Kalouskovi

10.11.2016 22:40 | Zprávy

Starostové a nezávislí odmítají požadavek TOP 09, aby kvůli ukončení smlouvy o vzájemné spolupráci rezignoval jejich předseda Petr Gazdík na funkci místopředsedy Poslanecké sněmovny. Předsednictvo hnutí STAN dnes potvrdilo, že smlouva ke konci roku skončí. Na jejím ukončení se v úterý dohodli předsedové obou subjektů Petr Gazdík a Miroslav Kalousek.

Nenecháme se vydírat, zaznělo od Gazdíka směrem ke Kalouskovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

„Odmítáme vydírání ve stylu toho, že náš předseda Petr Gazdík by měl v rámci nějakého jednání o tom, že spolupráce končí, opustit funkci místopředsedy Poslanecké sněmovny. Tady je potřeba samozřejmě říci, že smlouva jako taková o ničem takovém nehovoří,“ řekl novinářům první místopředseda STAN Vít Rakušan. Argumentoval tím, že Gazdíka navrhl do funkce celý poslanecký klub, a pokud by měl místopředsednický post opustit, muselo by to být také na základě rozhodnutí klubu.

Poslanci STAN, kteří jsou členy společného poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové, se podle něj vyjádřili v tom smyslu, že pokud by Gazdík rezignoval, poslanecký klub by opustili. Šlo by kromě Gazdíka také o Věru Kovářovou, Jana Farského a Františka Váchu. Působili by pak až do sněmovních voleb jako nezařazení poslanci.

Požadavek na Gazdíkovu rezignaci zazněl na úterním jednání. „Požádali jsme Petra Gazdíka, aby zvážil, že je těžko únosné, aby byl místopředseda Sněmovny za TOP 09 a přitom vystupoval jako lídr konkurenčního subjektu,“ řekl v úterý Kalousek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pas, čtk

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Můžete být víc konkrétní?

Jak nám chcete pomoci zvládnout rostoucí životní náklady a rozhýbat naši stagnující ekonomiku? Přijde mi, že toto vlastně motto nebo slib je vlastně spíš klišé, že to tvrdíte všichni a naše situace se nelepší, spíš naopak. A bylo tomu tak i když jste byli ve vládě.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cenzurovali jsme. Na vládní pokyn. Google a YouTube přiznaly barvu

18:50 Cenzurovali jsme. Na vládní pokyn. Google a YouTube přiznaly barvu

Americký kongresman Jim Jordan, předseda justičního výboru Sněmovny reprezentantů, oznámil, že Googl…