Není Vám hanba? útočili čtenáři na Paroubka kvůli Rusnokovi. A expremiér neuhýbal

04.09.2013 11:03

Exposlanec, bývalý premiér a současný šéf strany LEV 21 Jiří Paroubek je častým cílem dotazů čtenářů ParlamentníchListů.cz. Zvídavé otázky směřují nejen na jeho působení v politice, ale mnohdy také na soukromý život. Ve středu odpověděl politik hned na několik z nich. A nevyhýbal se ani těm nepříjemným.

Není Vám hanba? útočili čtenáři na Paroubka kvůli Rusnokovi. A expremiér neuhýbal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Jeden z dotazů, od uživatele s přezdívkou Gorilavpande, mířil na křest knihy Jiřího Paroubka. "Dobrý den, jak s odstupem času pohlížíte na onen osudný křest Vaší knihy?" ptá se čtenář. Jen několik hodin po této události byl totiž v restauraci Monarch v Praze 1 zavražděn syn provozovatele Matějské poutě. Za vraždu byl na 12,5 let vězení odsouzen podnikatel Bohumír Ďurečko.

Oba muži se v téže restauraci zúčastnili právě autogramiády a křtu knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka "Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata". Paroubek se ale s odpovědí vypořádal velmi rychle. "Dobrý den, nevím, proč bych se měl zabývat něčím, co proběhlo po křtu mé knihy," napsal stroze.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Nepodpořil Rusnokovu vládu

Dotazy dalších dvou čtenářů už směřovaly do politiky. První z nich, od uživatele s přezdívkou Stinx, chtěl znát odpověď na to, proč Paroubek hlasoval proti vládě Jiřího Rusnoka. Čtenářovi není jasné, zda si tím on a jeho strana nepodřízli větev.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Paroubek si ale za svým rozhodnutím jednoznačně stojí. "Rusnok (autor důchodové reformy), Fischer, Balvín jsou pravičáci. Proč bych je měl podporovat? Jsou k ničemu. Ostatně pádem vlády se otevřela cesta k rychlým předčasným volbám. A to jsme přece chtěli, ne?" odpovídá jasně.

Vlastní ego, ne služba vlasti

Čtenář Mitch vyčítá exposlanci heslo, které má u profilu na serveru ParlamentníListy.cz. To zní: "Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti." Podle Mitche by jej měl Paroubek odstranit, neslouží prý vlasti, ale pouze svému egu. A navrhuje motto jednoho z nejvýznamnějších manažerů automobilového průmyslu Lee Iacoccy "Moje politika byla vždycky demokratická až do momentu, kdy bylo zapotřebí přijmout rozhodnutí".

Paroubkův postoj k vládě Jiřího Rusnoka kritizuje. "K dnešnímu Vašemu hlasování v PS k vyslovení důvěry vládě lze pouze jenom dodat, že jste vlastně hlasoval pro vládu Nečase. Není Vám hanba nebo Vám bývalá vláda vyhovovala?" ptá se čtenář.

I v tomto případě je odpověď Jiřího Paroubka stručná, byť přichází několik týdnů po hlasování o důvěře Rusnokovi: "Jste zbytečně osobní. A pro vládu Nečase jsem nehlasoval. Otevřela se cesta k předčasným volbám."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…