Není náhoda, že to byla Paříž, uvedl Sobotka v ČT k masakru ve Francii

14.11.2015 12:50

K ožehavé situaci ve Francii a jejím následkům se pro Českou televizi vyjádřil i premiér Bohuslav Sobotka. „Je to brutální zločin,“ řekl premiér a nabídl Francii podporu s tím, že to byl útok na celou Evropu a její hodnoty. Obnova hranic podle něj ale není na pořadu dne.

Není náhoda, že to byla Paříž, uvedl Sobotka v ČT k masakru ve Francii
Foto: Radim Panenka
Popisek: Bohuslav Sobotka v USA

„Chci vyjádřit soustrast všem, kterých se to dotklo,“ řekl dále Sobotka České televizi s tím, že je rád, že bezpečnostní složky okamžitě začaly vyhodnocovat rizika. „Nyní probíhá komunikace mezi bezpečnostními složkami a dnes v 16 hodin se sejdou na jednání národní bezpečnostní složky. O účast požádal i prezident Miloš Zeman a budeme vyhodnocovat bezpečnostní situaci pro Českou republiku,“ vysvětlil premiér, jak se jeho vláda snaží předejít podobným útokům.

Dále podotkl, že na základě informací, které má k dispozici, se u nás nic podobného nechystá, a posléze poznamenal, že jde o útok na celou Evropu, její hodnoty a demokracii. „Není náhoda, že to byla Paříž, protože tam teď na konci listopadu bude summit o globálním oteplování. I když se teroristům i přes zvýšenou bezpečnost podařilo něco provést, je důležité, aby se ten summit konal,“ uvedl dále premiér, podle něhož teď musíme jednat společně.

„Jsme součástí koalice v boji s Islámským státem a ten můžeme porazit jenom společně. Je těžké předcházet těmto bezohledným činům, navíc když mají sponzory, mezi které bezesporu patří i Islámský stát,“ řekl Sobotka s tím, že není na pořadu dne obnova hranic, ale je naopak důležité udržet všechny naše svobody a zároveň udržet vnější schengenskou hranici. „Z tohoto důvodu také požadujeme pobřežní a pohraniční stráž,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …