Není uvěřitelné, že by Rath jednal pouze na vlastní pěst, míní Vysloužil z LIDEM

27. 5. 2012 21:05

Pro obludnost rozměrů celé kauzy a atraktivitu hlavní postavy se trochu zapomíná na to, že David Rath není jediným politikem, který na zosnování této sítě měl podíl, tvrdí bývalý člen Věcí veřejných a nynější člen platformy LIDEM Radim Vysloužil. Podle něj není přece uvěřitelné, že by Rath jednal pouze na vlastní pěst.

Není uvěřitelné, že by Rath jednal pouze na vlastní pěst, míní Vysloužil z LIDEM
Foto: Archiv
Popisek: Poslanec Radim Vysloužil
reklama

Už přes týden hýbe českou politikou skandál kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. „Není přece uvěřitelné, že by jednal pouze na vlastní pěst, aniž by si jeho činů všiml kdokoli z jeho blízkosti,“ píše na oficiálních facebookových stránkách platformy LIDEM.

Podle něj by osobní zodpovědnost měl vyvodit i předseda středočeské krajské organizace ČSSD Richard Dolejš. „Není možné, aby nevěděl, co jeho nejbližší kolega v organizaci i parlamentu dělá. Navíc je v souvislosti s vyšetřováním evidentním střetem zájmů Dolejšovo předsednictví Stálé komise Poslanecké sněmovny pro kontrolu činnosti BIS a členství v bezpečnostním výboru,“ prohlašuje Vysloužil.

Dohoda levicových stran

Richard Dolejš se údajně až příliš často vyskytuje v těsné blízkosti sociálně demokratických politiků spojovaných s korupcí. „Byl spolupracovníkem bývalého ministra financí Ivo Svobody a jeho poradkyně Barbory Snopkové, kteří byli odsouzeni za finanční machinace, přežil i pád dalšího druha ve zbrani, Stanislava Grosse, jehož náhlé zbohatnutí vyvolává otazníky dodnes,“ píše na stránce s tím, že člověk jako Dolejš by rozhodně neměl být ve funkcích, díky kterým má možnost získávat informace od policie a informační služby.

Vysloužil už několikrát upozorňoval na jakousi tichou dohodu levicových stran. Ta je podle něj nižším stupněm spolupráce ČSSD a KSČM na celostátní úrovni. „Sbližování komunistů a sociálních demokratů umožnilo oranžovým „rathovcům“ uskutečňovat své plány, zatímco se rudí „grospičovci“, podílející se například na kontrolním, zdravotním či finančním výboru, taktně dívali stranou,“ dodává na facebooku. Co za to měli přislíbeno se dozvíme asi jen v případě, že se David Rath odhodlá promluvit a ukázat všechny, kteří mu pomáhali pavučinu zaplétat, dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…