Neočkovanou studentku vyrazil ven. Profesor Putna odhalil: Vakcína je nutnost

28.10.2021 18:45

Sváteční den přiměl historika, kritika a pedagoga Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy Martina C. Putnu k „poezii“. Na svém twitterovém profilu mimo jiné sdílel „báseň“ o tom, kterak vykázal z bytového semináře studentku, která se nechce nechat očkovat. Zmínil i přirovnání k zločinnosti nacismu a komunismu.

Neočkovanou studentku vyrazil ven. Profesor Putna odhalil: Vakcína je nutnost
Foto: Daniela Černá
Popisek: Martin C. Putna

„... jinou studentku však, pravivší na dotaz po očkování ‚nechci do sebe nic píchat‘, jsem vykázal z bytového semináře. O některých věcech, jako je kulatost země, zločinnost nacismu a komunismu či nutnost očkování, dialog NEVEDU,“ píše Putna, jenž svůj status graficky koncipoval, jako kdyby psal báseň.

...jinou studentku však,
pravivší na dotaz po očkování
"nechci do sebe nic píchat",
jsem vykázal z bytového semináře.

O některých věcech,
jako je kulatost země,
zločinnost nacismu a komunismu
či nutnost očkování,
dialog NEVEDU.

— Martin C. Putna (@mcputna) October 27, 2021

„Máme 28. října: co by tak asi antivaxerům řekl T. G. Masaryk?“ psal v dalších „veršovánkách“ Putna.

Máme 28. října:
Co by tak asi antivaxerům
řekl T.G.Masaryk?

— Martin C. Putna (@mcputna) October 28, 2021

„... z fakt o TGM připomínám, že Alice Masaryková vedla Červený kříž, jehož jednou z masových akcí bylo právě očkování,“ dodal.

...z fakt o TGM připomínám, že
Alice Masaryková vedla Červený kříž
jehož jednou z masových akcí
bylo právě očkování.https://t.co/FPrsJPi3wd

— Martin C. Putna (@mcputna) October 28, 2021

„... na semináři jsme pak, přečetše a vyloživše kapitolu z Apuleia, vedli dialog o sociologických, psychologických a kulturně historických zdrojích antivaxerství. Tento dialog měl smysl,“ zakončil své tweetování Putna.

...na semináři jsme pak,
přečetše a vyloživše kapitolu z Apuleia,
vedli dialog
o sociologických, psychologických
a kulturně historických zdrojích antivaxerství.
Tento dialog měl smysl.

— Martin C. Putna (@mcputna) October 28, 2021

Profesor Martin C. Putna se v minulosti dostal do sporu s prezidentem Milošem Zemanem, k němuž se dlouhodobě staví kriticky. A platí to i naopak. Zeman dlouho odmítal Putnu jmenovat profesorem navzdory tomu, že akademik splnil všechny zákonem předepsané povinnosti. 

Tehdy se do sporu nepřímo vložil i exprezident Václav Klaus, když uvedl, že on za svá dvě funkční období všem návrhům na jmenování profesorů vyhověl, ač nad některými „vzdychal“. Dodal, že by si povzdechl i nad jmenováním Putny. Připomněl, že spor o to, jak se má vykládat výraz „prezident jmenuje“ uvedený v ústavě a dalších zákonech, ho provázel po celou dobu ve funkci hlavy státu.

Kromě neshod s prezidentem Zemanem se profesor Putna proslavil také v kauze Autonomního sociálního centra Klinika, kde stál na straně aktivistů a na počátku roku 2019 tvrdil, že na Kliniku vtrhl exekutor a ničil tam vybavení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …