Neodstoupím! Olomoucký hejtman Rozbořil navzdory obvinění rezignovat odmítá

15.10.2015 13:47

Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který je v údajné korupční kauze obviněn z podplácení, zatím nerezignuje na funkci. Rozbořil s obviněním nesouhlasí a podal proti němu stížnost, protože je to podle něj nedorozumění. O svém dalším setrvání v čele krajského úřadu i kandidátky ČSSD pro nadcházející krajské volby bude jednat se spolustraníky a předsedou sociální demokracie Bohuslavem Sobotkou. Policie tento týden obvinila Rozbořila a další tři lidi, mezi kterými jsou dva důstojníci policie. Obviněným hrozí až deset let vězení.

Neodstoupím! Olomoucký hejtman Rozbořil navzdory obvinění rezignovat odmítá
Foto: ČTK
Popisek: Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil
reklama

Obvinění olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila z korupce je pro ostatní hejtmany šokem, uvedl šéf Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (oba ČSSD). Rozbořil musí dostat prostor se hájit a obvinění vyvrátit, napsal dnes Hašek ČTK. Hejtmani podle něj ctí presumpci neviny.

"Dnes oznámené policejní obvinění Jiřího Rozbořila je pro mne i ostatní kolegy z Asociace krajů ČR šok," uvedl Hašek. "Jsme si jisti, že Jiří Rozbořil zvažuje politickou a mediální zátěž Olomouckého kraje i Asociace krajů ČR nynější trestní kauzou," poznamenal také.

Olomoucký hejtman musí podle Haška dostat prostor k obhajobě. "Pokud prokáže svoji nevinu, věříme, že dostane šanci k rehabilitaci svého jména i místa v politice," podotkl dále předseda Asociace krajů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…