Neodstoupím! Olomoucký hejtman Rozbořil navzdory obvinění rezignovat odmítá

15.10.2015 13:47 | Zprávy
autor: vam, čtk

Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který je v údajné korupční kauze obviněn z podplácení, zatím nerezignuje na funkci. Rozbořil s obviněním nesouhlasí a podal proti němu stížnost, protože je to podle něj nedorozumění. O svém dalším setrvání v čele krajského úřadu i kandidátky ČSSD pro nadcházející krajské volby bude jednat se spolustraníky a předsedou sociální demokracie Bohuslavem Sobotkou. Policie tento týden obvinila Rozbořila a další tři lidi, mezi kterými jsou dva důstojníci policie. Obviněným hrozí až deset let vězení.

Neodstoupím! Olomoucký hejtman Rozbořil navzdory obvinění rezignovat odmítá
Foto: ČTK
Popisek: Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil

Obvinění olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila z korupce je pro ostatní hejtmany šokem, uvedl šéf Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (oba ČSSD). Rozbořil musí dostat prostor se hájit a obvinění vyvrátit, napsal dnes Hašek ČTK. Hejtmani podle něj ctí presumpci neviny.

"Dnes oznámené policejní obvinění Jiřího Rozbořila je pro mne i ostatní kolegy z Asociace krajů ČR šok," uvedl Hašek. "Jsme si jisti, že Jiří Rozbořil zvažuje politickou a mediální zátěž Olomouckého kraje i Asociace krajů ČR nynější trestní kauzou," poznamenal také.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš je lhář, soudem uznaný, opakoval stále Hřib. Pak se posmíval oranžovému pánovi

15:31 Babiš je lhář, soudem uznaný, opakoval stále Hřib. Pak se posmíval oranžovému pánovi

Babiš je lhář, soudně uznaný, má na to kulaté razítko. Těmito slovy reagoval Zdeněk Hřib hned několi…