Neodvolávejte Pospíšila, žádají studenti Právnické fakulty Nečase

29.02.2012 14:03 | Zprávy

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil je podle průzkumu nejdůvěryhodnějším ministrem. Přesto se kvůli problémům v české justici mluví o jeho odvolání. Studenti Právnické fakulty UK napsali premiéru Petru Nečasovi otevřený dopis, ve kterém ho žádají o podporu Pospíšila. „Domníváme se, že odvolání ministra Pospíšila by v dnešní situaci vyvolalo silný pokles důvěry společnosti v justici, která je i tak poměrně malá, což jako občané i budoucí právníci neseme s nelibostí,“ stojí v dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Neodvolávejte Pospíšila, žádají studenti Právnické fakulty Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas

„Vyjadřujeme svoje znepokojení nad zprávami, které mluví o výměně ministra Jiřího Pospíšila ve spojitosti s kauzou odvolání vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly. Domníváme se, že v současné chvíli je nezbytné uspokojivě vyřešit personální obsazení Vrchního státního zastupitelství tak, aby nové vedení bylo zárukou nekorupčního a právně profesionálního přístupu ke všem kauzám bez rozdílu,“ píši studenti v dopise.

„Dle našeho názoru Jiří Pospíšil postupoval podle zákona ve snaze o vylepšení obrazu justice u české veřejnosti, stejně jako o zlepšení situace státního zastupitelství,“ zastali se ministra.

Pokud Pospíšil ztratí podporu premiéra, na ministerstvu končí. „Žádáme Vás, abyste neodvolával ministra Jiřího Pospíšila v souvislosti se situací na státním zastupitelství, ani v dohledné době, což by mohlo vyvolat dohady o souvislostech s touto aférou. Zastáváme názor, že v tento okamžik by bylo odvolání ministra Pospíšila značně nešťastné a nepodpořilo by úsilí státních zástupců, policistů i občanů o prosazování spravedlnosti,“ dodali studenti a zároveň požádali, aby byl přijat nový zákon o státním zastupitelství, který by ocenila odborná veřejnost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …