Neodvolávejte Pospíšila, žádají studenti Právnické fakulty Nečase

29.02.2012 14:03 | Zprávy

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil je podle průzkumu nejdůvěryhodnějším ministrem. Přesto se kvůli problémům v české justici mluví o jeho odvolání. Studenti Právnické fakulty UK napsali premiéru Petru Nečasovi otevřený dopis, ve kterém ho žádají o podporu Pospíšila. „Domníváme se, že odvolání ministra Pospíšila by v dnešní situaci vyvolalo silný pokles důvěry společnosti v justici, která je i tak poměrně malá, což jako občané i budoucí právníci neseme s nelibostí,“ stojí v dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Neodvolávejte Pospíšila, žádají studenti Právnické fakulty Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas

„Vyjadřujeme svoje znepokojení nad zprávami, které mluví o výměně ministra Jiřího Pospíšila ve spojitosti s kauzou odvolání vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly. Domníváme se, že v současné chvíli je nezbytné uspokojivě vyřešit personální obsazení Vrchního státního zastupitelství tak, aby nové vedení bylo zárukou nekorupčního a právně profesionálního přístupu ke všem kauzám bez rozdílu,“ píši studenti v dopise.

„Dle našeho názoru Jiří Pospíšil postupoval podle zákona ve snaze o vylepšení obrazu justice u české veřejnosti, stejně jako o zlepšení situace státního zastupitelství,“ zastali se ministra.

Pokud Pospíšil ztratí podporu premiéra, na ministerstvu končí. „Žádáme Vás, abyste neodvolával ministra Jiřího Pospíšila v souvislosti se situací na státním zastupitelství, ani v dohledné době, což by mohlo vyvolat dohady o souvislostech s touto aférou. Zastáváme názor, že v tento okamžik by bylo odvolání ministra Pospíšila značně nešťastné a nepodpořilo by úsilí státních zástupců, policistů i občanů o prosazování spravedlnosti,“ dodali studenti a zároveň požádali, aby byl přijat nový zákon o státním zastupitelství, který by ocenila odborná veřejnost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…