Neodvolávejte Pospíšila, žádají studenti Právnické fakulty Nečase

29.02.2012 14:03

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil je podle průzkumu nejdůvěryhodnějším ministrem. Přesto se kvůli problémům v české justici mluví o jeho odvolání. Studenti Právnické fakulty UK napsali premiéru Petru Nečasovi otevřený dopis, ve kterém ho žádají o podporu Pospíšila. „Domníváme se, že odvolání ministra Pospíšila by v dnešní situaci vyvolalo silný pokles důvěry společnosti v justici, která je i tak poměrně malá, což jako občané i budoucí právníci neseme s nelibostí,“ stojí v dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Neodvolávejte Pospíšila, žádají studenti Právnické fakulty Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas
reklama

„Vyjadřujeme svoje znepokojení nad zprávami, které mluví o výměně ministra Jiřího Pospíšila ve spojitosti s kauzou odvolání vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly. Domníváme se, že v současné chvíli je nezbytné uspokojivě vyřešit personální obsazení Vrchního státního zastupitelství tak, aby nové vedení bylo zárukou nekorupčního a právně profesionálního přístupu ke všem kauzám bez rozdílu,“ píši studenti v dopise.

„Dle našeho názoru Jiří Pospíšil postupoval podle zákona ve snaze o vylepšení obrazu justice u české veřejnosti, stejně jako o zlepšení situace státního zastupitelství,“ zastali se ministra.

Pokud Pospíšil ztratí podporu premiéra, na ministerstvu končí. „Žádáme Vás, abyste neodvolával ministra Jiřího Pospíšila v souvislosti se situací na státním zastupitelství, ani v dohledné době, což by mohlo vyvolat dohady o souvislostech s touto aférou. Zastáváme názor, že v tento okamžik by bylo odvolání ministra Pospíšila značně nešťastné a nepodpořilo by úsilí státních zástupců, policistů i občanů o prosazování spravedlnosti,“ dodali studenti a zároveň požádali, aby byl přijat nový zákon o státním zastupitelství, který by ocenila odborná veřejnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…