Nepřeji si předčasné volby, ale pro zvyšování daní ruku nezvednu, říká Fiala

23.10.2012 18:16

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl poslanec ODS Radim Fiala. Řeč byla hlavně o krizi ve straně, jelikož šest jejích poslanců odmítá hlasovat pro stabilizační balíček – a Fiala je mezi nimi. Bude se kvůli tomu měnit i státní rozpočet.

Nepřeji si předčasné volby, ale pro zvyšování daní ruku nezvednu, říká Fiala
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Radim Fiala

Fiala tvrdí, že dvacet miliard, které se mají vybrat na daních, se dá ušetřit na výdajích. „To, o čem mluvíme dnes, že bychom v roce 2013 hledali jen na výdajové stránce a v roce 2014 i v mandatorních výdajích, to je, myslím, správná cesta,“ uvedl Fiala.

Musíme škrtat ve výdajích

„Pevně věřím tomu, že se dohodneme, že DPH zůstane na stejné míře jako letos, že nebude milionářská daň, že nebudeme trestat aktivní seniory...“ jmenoval poslanec. Uznal, že by v balíčku téměř nic nezůstalo. „Mělo by se prostě hledat ve výdajové stránce rozpočtu,“ dodal.

Fiala nechápe, proč byl takto špatný zákon spojen s důvěrou vládě. „Já prostě nechci podporovat zvyšování daní v České republice,“ řekl. Poslanec nechtěl předjímat, zda padne vláda. „Já si to nepřeju, nepřeju si předčasné volby, nepřeju si nástup komunistů. Pořád věřím, že k té dohodě dojde,“ tvrdí Fiala.

Fialovi je jedno, zda se spor vyřeší před kongresem ODS. „Opravdu je mi to jedno. Mně jde o daňové zatížení lidí, já jsem ve svých názorech konzistentní,“ prohlásil. Popřel, že by kohokoli oslovil, aby kandidoval na post předsedy ODS. „Nezajímá mě mocenský boj uvnitř strany,“ uvedl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá karta

7:50 Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá karta

V dalším díle svého pořadu se komentátor Ondřej Hejma věnoval nastupující vládě a Petru Fialovi, kte…