Nepřeji si předčasné volby, ale pro zvyšování daní ruku nezvednu, říká Fiala

23. 10. 2012 18:16

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl poslanec ODS Radim Fiala. Řeč byla hlavně o krizi ve straně, jelikož šest jejích poslanců odmítá hlasovat pro stabilizační balíček – a Fiala je mezi nimi. Bude se kvůli tomu měnit i státní rozpočet.

Nepřeji si předčasné volby, ale pro zvyšování daní ruku nezvednu, říká Fiala
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Radim Fiala

Fiala tvrdí, že dvacet miliard, které se mají vybrat na daních, se dá ušetřit na výdajích. „To, o čem mluvíme dnes, že bychom v roce 2013 hledali jen na výdajové stránce a v roce 2014 i v mandatorních výdajích, to je, myslím, správná cesta,“ uvedl Fiala.

Musíme škrtat ve výdajích

„Pevně věřím tomu, že se dohodneme, že DPH zůstane na stejné míře jako letos, že nebude milionářská daň, že nebudeme trestat aktivní seniory...“ jmenoval poslanec. Uznal, že by v balíčku téměř nic nezůstalo. „Mělo by se prostě hledat ve výdajové stránce rozpočtu,“ dodal.

Fiala nechápe, proč byl takto špatný zákon spojen s důvěrou vládě. „Já prostě nechci podporovat zvyšování daní v České republice,“ řekl. Poslanec nechtěl předjímat, zda padne vláda. „Já si to nepřeju, nepřeju si předčasné volby, nepřeju si nástup komunistů. Pořád věřím, že k té dohodě dojde,“ tvrdí Fiala.

Fialovi je jedno, zda se spor vyřeší před kongresem ODS. „Opravdu je mi to jedno. Mně jde o daňové zatížení lidí, já jsem ve svých názorech konzistentní,“ prohlásil. Popřel, že by kohokoli oslovil, aby kandidoval na post předsedy ODS. „Nezajímá mě mocenský boj uvnitř strany,“ uvedl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

19:13 Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů …