Nerozdávat! Ani 25, 30 tisíc, ozval se exposlanec Tluchoř

13.04.2020 7:31

Exposlanec za ODS Petr Tluchoř se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, komu by měl stát pomoci kvůli koronvavirové pandemii. „Ani 25, ani 30 všem.. Stát musí uhradit škodu, kterou způsobil. Těm, kterým vznikla,“ poznamenal Tluchoř.

Nerozdávat! Ani 25, 30 tisíc, ozval se exposlanec Tluchoř
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř
reklama

„Já přeci samozřejmě vím, že stát žádné své vlastní peníze nemá a že to zaplatíme my všichni, tedy spíš naše děti. Ale právě proto tvrdím to, co tvrdím. Proto, aby si stát, tedy jeho politická reprezentace byla vědoma vážnosti kroku vyhlášení krizových opatření, dal zákonodárce do zákona tak explicitní formulaci, že je stát povinen nahradit fyzickým i právnickým osobám škodu způsobenou v přímé souvislosti s krizovými opatřeními. Škodu, rozumíme si?“ poznamenal Tluchoř. 

Anketa

Zeman by si přál, aby vládní koalice ANO a ČSSD pokračovala i po volbách. Souhlasíte?

hlasovalo: 16232 lidí

On sám nesouhlasí s plošným vyplácením jakékoli částky jakékoli skupině. „Tedy ani té, jíž jsem teď náhodou členem. Stejně jako nesouhlasím s plošnými slevami na jízdné a podobně. Je to pouze uplácení voličů. I tady přeci platí, že stát žádné svoje peníze nemá. Platba má být adresná tomu, kdo ve veřejném zájmu o zdraví nás všech utrpěl škodu. Na to se my všichni máme skládat, ne na plošné dávky,“ zmínil.

„Souhlasil bych se zálohovou platbou, odkladem splatnosti všech daní a dalších plateb státu. Tleskám radnicím, které odpouštějí nájem, nebo jinak ulehčují situaci svým živnostníkům. Pokud ale vláda nařizuje něco takového soukromému subjektu, musí mu škodu uhradit,“ sdělil a závěrem popřál hezké Velikonoce.

„Pětadvacítka“, u níž došlo ke shodě, je administrována Finanční správou a jejím cílem je, aby žadatelé získali finanční prostředky již v průběhu měsíce dubna. O jednorázový příspěvek si však mohou požádat až do konce června, proto žadatelé nemusí za všech okolností s žádostmi spěchat. Na částku v nominální výši 25.000 Kč bude mít nárok OSVČ, která o ni požádá a prohlásí splnění několika základních požadavků.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

7:19 Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

Zpravodajský server Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra se připojil k odhalením týkajícím se zdraví …