Nešťastný Rathův žalobce: On teď uteče. Advokáti schválně natahovali jeho vazbu

12.11.2013 8:43

Žalobce Petr Jirát není spokojen s rozhodnutím Vrchního soudu v Praze o zrušení vazby Davida Ratha, který je obžalován v rozsáhlé korupční kauze. Je přesvědčen, že uteče. Řekl to v rozhovoru pro Mf Dnes. David Rath podle něj nyní bude více vystupovat v médiích a zatím bude chodit k soudu. Útěk vidí jako reálný, pokud by v případě odsouzení měl nastoupit trest.

Nešťastný Rathův žalobce: On teď uteče. Advokáti schválně natahovali jeho vazbu
Foto: repro ČT, tan
Popisek: David Rath na svobodě
reklama

Anketa

Máte radost z propuštění Davida Ratha?

80%
20%
hlasovalo: 10860 lidí

„Jsem přesvědčen, že doktor Rath odsouzen bude. Nejhorší je teď představa, že až to skončí, tak všechno nasazení vyšetřovatelů, všechny ty noci intenzivní práce skončí tak, že ho budou lovci lebek hledat po celém světě. To by bylo strašné,“ obává se Jirát. Pro Mf Dnes žalobce také uvedl, že je přesvědčen, že na jeho slova dojde. „Otázka je, jak to s ním bude, až bude muset nastoupit trest. To je to, čeho se nejvíc obávám,“ odhaduje možný vývoj Jirát.

Rathova žalobce oslovily i Lidové noviny. I jim potvrdil, že je přesvědčen, že důvody pro vazbu stále trvají. Rath mohl být ve vazbě držen až tři roky. „Pokud trvají důvody vazby, a v tomto případě z pohledu žalobce nezmizely, a zároveň pokračuje i hrozba toho, že uteče někam do ciziny, pak znovu tvrdím, že vazba nebyla nepřiměřená,“ řekl LN Jirát s tím, že nezbývá, než rozhodnutí Vrchního soudu respektovat.

Způsob obhajoby se nezmění, jen se David Rath bude objevovat v médiích

Petr Jirát je se domnívá, že David Rath zatím bude chodit k soudu na další přelíčení, protože je to prý pro něj výhodné. Jeho obhajoba se podle něj po  propuštění z vazby měnit nebude. „Očekávám, že bude více vystupovat v médiích, což je jeho doména. On velmi trpěl tím, že do nich neměl přístup, což mnohokrát zdůrazňoval i před soudem,“ řekl Jirát pro dnešní vydání Mf Dnes.

Protahování soudu byla taktika obhájců

Petr Jirát se domnívá, že obhájci Davida Ratha soud uměle natahovali. Například prý trvali na tom, aby se před soudem četla kdejaká listina. Pravděpodobně se prý jednalo o taktiku. „Je to jedna z mých domněnek: obhájci tak postupují, aby se vazba natahovala, zdála se neúnosná, až to některý soud nevydrží a pustí ho. No a teď se to stalo,“ říká pro deník Mf Dnes Rathův žalobce.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…