Nestrašte lidi! Okamura bombarduje Babiše

30.09.2020 21:24

Lídr SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro Rádio Impuls prohlásil, že nepodporuje vládou navrhovaný nouzový stav. Podle něj k tomu vláda nepředložila „tvrdá data“, která by jasně řekla, „kolik skutečně lidí je nemocných a kolik skutečně zemřelo lidí na covid-19“. Nouzový stav by podle Okamury mohl způsobit další krach ekonomiky, který by se dotkl stovek tisíc lidí.

Nestrašte lidi! Okamura bombarduje Babiše
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 30.9.2020)

73%
27%
hlasovalo: 25301 lidí
„Pan ministr Prymula nás tady rozhodně nepřesvědčil o tom, že je skutečně nutné vyhlašovat nouzový stav. Vláda totiž nemá k dispozici přesná čísla, kolik je skutečně nemocných, jelikož pozitivně testovaný neznamená ještě nemocný. Více než 80 procent pozitivních nemá žádné příznaky nebo jen minimální,“ tvrdí Okamura.

Vláda by podle něj měla uvést tvrdá data, nejen kolik je skutečně nemocných, ale i kolik skutečně lidí zemřelo přímo na covid. „My požadujeme tvrdá data, kolik skutečně lidí je nemocných a kolik skutečně zemřelo na covid, a to vláda není schopná dát na stůl. Vyzýváme je, aby lidi přestali strašit,“ říká Tomio Okamura.

„V kontrastu s tím se má opět omezovat chození do práce, podnikání, pohyb osob, a to lidem způsobí další obrovské ekonomické a sociální problémy. My jako SPD bijeme na poplach, protože lidé už opravdu nemají peníze, mnoho z nich přišlo o práci a vláda nebere v potaz naše návrhy na jejich finanční podporu,“ kritizuje Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Samotný nouzový stav sice podle něj ještě neznamená omezování ekonomiky, ale dává do rukou vlády tuto moc. „To, že premiér Babiš teď vyhlašuje, že se nebudou zavírat restaurace a podobně, tak máme zkušenosti z minulého nouzového stavu, kdy se toho mnoho naslibovalo a pak zkolabovala ekonomika. Když připustíme nouzový stav, tak umožníme vládě absolutně omezit práva občanů, co se týče pohybu a práce,“ upozorňuje lídr SPD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

11:57 Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

Herečka Eva Burešová v rozhovoru U Kulatého stolu zmínila, že bílá rasa začíná být utlačována. „Coko…