Neúspěšný prezidentský kandidát to zkouší znovu. Pavel Fischer chce na Hrad

09.08.2022 22:04

Senátor Pavel Fischer se připravuje na boj o Hrad. Neúspěšný kandidát na prezidenta z roku 2018 o svých politických ambicích promluvil v rozhovoru pro iDNES.cz. Váží si prý podpory, které se mu dostává od Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.

Neúspěšný prezidentský kandidát to zkouší znovu. Pavel Fischer chce na Hrad
Foto: Repro ČT
Popisek: Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fischer

„Připravuji se, oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň. To není úplně banální věc, protože vím, že bez toho, že bych měl dostatečnou sílu, do toho nemůžu jít,“ uvádí Fischer, zda se zúčastní prezidentských voleb 2023. V roce 2018 od voličů získal přes půl milionů hlasů.

Celý rozhovor najdete ZDE.

Připravuje si již také politický program, protože volba prezidenta pro Fischera není pouze marketing: „To je politikum a je to politikum jako hrom. A když se dívám na to, co nabízejí někteří z těch, kteří mají v úmyslu kandidovat nebo o tom teprve přemýšlejí, tak žádnou politiku nevidím, jen marketing,“ říká.

Pozornost je podle jeho slov potřeba věnovat politické agendě, která z bezpečnostního pohledu nebo zahraničněpolitického pohledu nebo sociálního – dopady cen energií na občany – bude nesmírně složitá.

V kontextu blížícího se prezidentského klání ocenil, že mu vyjádřili podporu exministři Miroslav Kalousek či Karel Schwarzenberg: „Já jsem si všiml, že mě podpořili jak Miroslav Kalousek, tak Karel Schwarzenberg nebo i někteří další. U každého z nich si toho považuji. To nejsou žádní začátečníci, to jsou matadoři české politiky,“ dodal člen horní komory.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová: Putin se dnes rozhodl zničit Rusko

12:41 Nerudová: Putin se dnes rozhodl zničit Rusko

Kandidát na prezidenta generál Petr Pavel reaguje na včerejší rozhodnutí ruského prezidenta Vladimir…