Neuvěřitelná informace o armádě ČSSR z 80. let. Přináší ji bývalá pracovnice Ministerstva obrany

27.04.2015 12:40

V 80. letech minulého století nebojovali v Afghánistánu jen sovětští, ale také českoslovenští vojáci. Tvrdí to server Ozbrojenésložky.cz, jehož šéfredaktorkou je Miroslava Pašková, někdejší pracovnice Ministerstva obrany.

Neuvěřitelná informace o armádě ČSSR z 80. let. Přináší ji bývalá pracovnice Ministerstva obrany
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Náboje, ilustrační foto
reklama

Server své tvrzení opírá o svou zkušenost z nejmenovaného městečka, v němž se jeho redaktor seznámil s bývalým vojákem, který tvrdil, že v 80. letech sloužil v Afghánistánu. „Říkejme mu pan X, počátkem 80. let narukoval, zařadili ho k prostějovským výsadkářům, po seskocích šel do kurzu pro odstřelovače a pak odjel na cvičení s šedesátkou dalších kluků jako on. Jenže ne do některého z výcvikových prostorů na území ČSSR, ale o pár tisíc kilometrů dál na východ. Někteří z jeho spolubojovníků se už nevrátili,“ tvrdí web.

Na nabízející se námitku, proč o tom nikdo neví, uvádí, že celá věc podléhala utajení. „A za totality si nikdo nedovolil pouštět pusu na špacír, dokonce ani uvnitř rodinného kruhu,“ podotkl.

Pokládá si otázku, proč o tom mlčí Ministerstvo obrany a neodtajní pravdu? A hned si odpovídá: „Asi dosud existují archivy a „archivy“, o nichž ani badatelé Vojenského historického ústavu nemají tušení,“ uvedl server.

Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu prý serveru potvrdil, že tato expediční zkušenost československé armády může klidně ještě podléhat utajení. „Ovšem je možné požádat o odtajnění. Nyní tedy připravujeme podklady pro tento úřad, aby mohl konat,“ dodal server.

Celý text je ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…