Neuvěřitelné VIDEO od Jakuba Jandy. Vysvětlí vám, že Rusko je sprostý agresor a NATO se jen brání

11.08.2016 12:42

Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda sdílel dnes na svém facebookovém profilu video svých slovenských přátel z Globsecu. „Udělali naprosto boží vysvětlení toho, oč jde dezinformačním webům a Rusku. Doporučuju sdílet,“ napsal.

Neuvěřitelné VIDEO od Jakuba Jandy. Vysvětlí vám, že Rusko je sprostý agresor a NATO se jen brání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

„Označují ho za agresivní pakt, který ohrožuje Rusko. Alternativní weby si vzaly na mušku NATO. My si nyní vezmeme na mušku jejich tvrzení,“ uvádí video.

NATO a Rusko podepsaly v roce 1997 dohodu o principech vzájemných vztahů, tzv. zakládající akt. „Rusko však narušilo bezpečnostní prostředí v Evropě a v mnohých bodech zakládající akt porušilo. Odstoupilo od smlouvy o konvenčních silách v Evropě. Napadlo a okupuje území Gruzie a Ukrajiny. Militarizuje Kaliningrad a Krym. A zastrašuje naše spojence,“ popisuje dále snímek. NATO se podle něj navzdory tomu rozhodlo zakládající akt dále dodržovat. 

„Rusko tvrdí, že NATO se v něm zavázalo nenavyšovat svoje ozbrojené síly. To je pravda. Ale od roku 1997 jsme seškrtali ozbrojené síly tak výrazně, že dnešní navyšování je stále pod dohodnutou hranicí,“ sděluje a tvrdí, že oproti tomu Rusko vyzbrojuje své nové divize. 

„Kritizují nás za budování nové infrastruktury. Rusko však v dohodě samo souhlasilo s tím, že se takto můžeme připravovat na kolektivní obranu, a je přirozené, že to děláme,“ podotýká dále. „A nakonec posilňováním východní hranice prý chceme Rusko obklíčit. Zkusil někdo na mapě vysvětlit, jak může NATO obklíčit stát o rozloze 17 milionů kilometrů čtverečních?“ ptá se. 

„Prezident Putin řekl, že největší geopolitickou katastrofou 20. století byl rozpad Sovětského svazu. Ve skutečnosti byl Sovětský svaz říší zla,“ tvrdí však video s tím, že Svaz se spolupodílel na rozpoutání druhé světové války. „Systematicky mučil, vraždil, posílal do otroctví své občany. Vojensky okupoval státy východní Evropy a udržoval v nich totalitní režimy potlačující lidská práva. O svobodu a prosperitu, kterou jsme získali rozpadem sovětské sféry vlivu, bychom neradi opět přišli. Právě proto má pro nás členství v NATO a schopnost odstrašení stále smysl,“ uzavírá snímek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…