Neužívejte slovo "migrant", vyzývá televize všechna média. Je prý nelidské

23. 8. 2015 13:02

Arabská televize Al-Džazíra se rozhodla, že napříště nebude používat slovo „migrant“, neboť lidi prchající dnes v obrovském počtu i do Evropy prý odlidšťuje a dává možnost státům, které jsou žádány o pomoc, aby od běženců daly ruce pryč. Současně arabská televize žádá, aby slovo „migrant“ přestala užívat i ostatní média.

Neužívejte slovo "migrant", vyzývá televize všechna média. Je prý nelidské
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.
reklama

 „Představte si, když ráno vzbudíte své děti. Představte si, jak je krmíte a oblékáte. Představte si, jak češete své dcerce vlasy do culíku a dohadujete se se svým synem, který pár bot si má obout. A teď si představte, že později tentýž den připevníte jejich křehká těla do záchranných vest a vezmete je do gumového člunu. Přemýšlejte o příběhu, kterým byste je museli utěšovat. Jak byste je zabavili. Zkuste si představit emocionální sílu, kterou musíte vynaložit, abyste se na ně dokázali usmát a skrýt svůj vlastní strach. Jaký by to byl asi pocit, kdyby vás při vašem zoufalém útěku před válkou média necitelně označila za ‚migranty‘?“ napsal Barry Malone z televize Al-Džazíra ve svém čtvrtečním příspěvku na webu. Informuje o tom server Echo24.cz.

Slovo migrant prý těm, kteří ho slyší či čtou, podsouvá něco nepříjemného. Vyvolává prý v lidech pocit, že se takto označeným lidem mají spíš bránit, a ne jim pomáhat. Měli by si to uvědomit média i politici a tento pojem přestat používat. Musejí vědět, že uprchlíci prchají před hrůzami války, nejsou to lidé, kteří by šli za vyšším výdělkem. Prchají o život.

Když o nich mluvíme jako o migrantech, jen prý dáváme politikům prostor k tomu, aby o zubožených lidech mluvili jako o škůdcích, pro něž není v EU místo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…