Neviděl bych to hystericky, říká Dobeš o hlasování o církevních restitucích

09.01.2012 20:52 | Zprávy
autor: nip

Ministr školství Josef Dobeš nechce komentovat, zda ve středu bude hlasovat pro nebo proti zákonu o církevních restitucích. Situaci ale neshledává hysterickou.

Neviděl bych to hystericky, říká Dobeš o hlasování o církevních restitucích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš

Ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných ve vysílání Impulsu naznačil, že strana nakonec v otázce církevních restitucí couvne. Zásadní prioritou je podle něj naplnění programového prohlášení vlády. V něm je i závazek státu vyrovnat se s církvemi.

“Podstatné je naplnit programové prohlášení vlády,“ prohlásil v pořadu Impulsy Václava Moravce.

Podstatné je plnit programové prohlášení vlády

"Od nás tam je racionální pohled. Já jsem člověk, který říká, že jestliže je něco v programovém prohlášení vlády, tak je to třeba dotáhnout. Říkám, že Věci veřejné budou jednat, budeme se o tom bavit. Tady tu kauzu nemám nějak fatálně hysterickou," vysvětloval v rádiu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bitcoinová kauza

Upřímně nevím, zda vaše trestní oznámení v celé záležitosti něco změní a někdo bude potrestán. Vy myslíte, že ano? Zaujalo mě ale zejména vaše prohlášení, že i kdyby to byla doopravdy jenom neschopnost, svým rozměrem je TRESTU-HODNÁ. Jaký trest máte na mysli? Jaký trest hrozí za neschopnost?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Člověk v tísni, OSF a další. Jsou stále v nejvyšších patrech politiky. Takto

4:44 Člověk v tísni, OSF a další. Jsou stále v nejvyšších patrech politiky. Takto

Na Úřadu vlády zdaleka neúřaduje jen vláda. Sídlí tam i Rada pro nestátní neziskové organizace. Její…