Nevšímejte si posměváčků, píše před volbami straníkům Hamáček. A Petr Fiala chce posílit postavení

5.10.2018 9:16 dop.

Komunální a senátní volby jsou tady. Předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda ODS Petr Fiala se rozhodli neponechat nic náhodě a přímo svým straníkům poslali povzbuzující osobní dopisy. Hamáček v tom svém burcuje členy, aby si nevšímali posměváčků, kteří obviňují stranu z podlézání voličům. Fiala nabádá k vytvoření spolehlivé pojistky vůči polokomunistické levicové koalici, která ovládla vládu. Dopisy, které má Právo k dispozici, zvěřejnil server Novinky.cz.

Nevšímejte si posměváčků, píše před volbami straníkům Hamáček. A Petr Fiala chce posílit postavení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Hamáček ve svém psaní připomněl, že sociální demokracie pod jeho vedením vstoupila do vlády a bylo to dobré rozhodnutí pro Českou republiku, pro voliče i pro stranu. Podle něj prý kromě ČSSD ne­existuje politická síla, která by se dlouhodobě a upřímně prala za zájmy zaměstnanců, penzistů a mladých rodin s dětmi. „Tedy lidí, kteří nepatří k privilegovaným vrstvám, nikdy nedostali nic zadarmo a každou korunu si vydělali tvrdou prací. Za tyto lidi bojujeme a zlepšení jejich osudu je podstatou našeho programu,“ napsal.

„Někteří se nám za to možná posmívají. Když ale mluví o ‚podlézání voličům‘, jen tím odhalují sami sebe, své asociální myšlení,“ připomněl předseda sociální demokracie svým straníkům. A vyzdvihl návrhy soc. dem. v koalici. Ať už jde o proplácení prvních tří dnů nemoci, zvyšování důchodů, pět týdnů dovolené, zvýšení minimální mzdy či zkrácení pracovní doby na 7,5 hodiny při zachování výplaty.

Jak Hamáček, tak i Fiala v dopise chválili práci kandidátů svých stran v kampani. „Udělali maximum v situaci, kdy nejsme v dobré finanční kondici a čelíme nekonečným útokům našich soupeřů, kteří program nahrazují politikařením a prázdnými hesly,“ uvedl předseda ČSSD a dodal, že by byl rád, kdyby členové vzali k volbám rodinu, příbuzné a přátele, aby nedali hlasy těm, kteří by soc. dem. rádi viděli mezi poraženými, vnitřně rozklíženou a rozhádanou.

Závěrem pak šéf sociální demokracie podotkl, že ČSSD možná nepatří mezi nejsilnější, ale na  jejich straně je pevné přesvědčení a cíl so­ciálně spravedlivého společenství svobodných občanů, prosperující a bezpečné země. „Bude to ještě hodně práce, my ji však zvládneme!“ uzavřel Hamáček.

Předseda ODS Fiala zase připomněl, že se ODS vrací na výsluní a že se stala druhou nejsilnější stranou. „Po kritickém období na pokraji propasti jsme nastoupili cestu návratu ODS mezi rozhodující politické síly v ČR. Dnes už společně budujeme politickou alternativu s cílem, aby si občané již v nejbližších volbách do Poslanecké sněmovny vybírali mezi dvěma hlavními možnostmi: buď bude i budoucí vládu ČR sestavovat hnutí ANO, nebo ji bude sestavovat ODS,“ burcoval.

Kromě toho nabádal, aby se občanští demokraté nenechali ovlivnit průzkumy. Není to podle něj nic reálného a volební výsledky se zpravidla od průzkumů liší. „Pracujme do poslední chvíle, počítají se jen hlasy ve volbách! Každý hlas je důležitý, bojujme o ně. Máme velkou příležitost znovu posílit své postavení,“ sdělil Fiala s tím, že v Senátu potřebují dosáhnout takových výsledků, které umožní vytvořit spolehlivou pojistku vůči polokomunistické levicové koalici, která ovládla vládu, Sněmovnu a Hrad.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

16:05 „Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

Lidé podle Daniela Landy poslední dva roky žijí ve strachu. Strachu, co s nimi bude, protože systém …