Než opravila byt, žila s dětmi dočasně v garáži. Sociálka byla nemilosrdná

05.10.2018 19:11 | Zprávy
autor: vef

Reportérka serveru a2larm.cz Saša Uhlová se zabývá případem ženy z garáže v Ústí nad Labem, které sociální pracovníci odebrali děti. „Případ připomněl, že nám něco schází. Je to zákon o sociálním bydlení,“ poznamenala Uhlová.

Než opravila byt, žila s dětmi dočasně v garáži. Sociálka byla nemilosrdná
Foto: Screen Seznam.cz
Popisek: Saša Uhlová

Následně uvádí, jak první informace z magistrátu města Ústí nad Labem přinášely zprávu o ženě s dětmi, která bydlela v garáži kvůli rekonstrukci bytu. Na anonymní udání na místo přijeli strážníci, následně zavolali pracovníka Orgánu sociálně-právní ochrany dětí a jedno dítě putovalo do Klokánku. TV Nova pak prý uváděla, že děti žena skrývala před sociálkou. „Děti ve věku tří a devíti let jí OSPOD odebral a kojence i s matkou odvezli do nemocnice. Tam je po pozorování propustili a postarat se o ně mají úředníci magistrátu. Jak přesně, nevíme,“ popisuje Uhlová s tím, že není jasné, proč se žena skrývala a proč ji sociálka sledovala. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prohráli jsme volby? Balíme spacáky a hurá na Kavčí hory. Žantovský natvrdo o „lepšolidech“

9:07 Prohráli jsme volby? Balíme spacáky a hurá na Kavčí hory. Žantovský natvrdo o „lepšolidech“

TÝDEN V MÉDIÍCH Neúspěšní politikové umějí vyvolávat televizní krize. Ačkoliv se zaštiťují bojem o s…