Nezničitelný profesor Rajko Doleček účtuje s USA. A nepěkné věci říká i o Sobotkovi

14.05.2016 6:49

Legendární dietolog Rajko Doleček oslaví za pár dní jedenadevadesáté narozeniny. I v tomto požehnaném věku je i nadále velmi aktivní a radí lidem, jak zhubnout a žít zdravěji. Bulvární deník Blesk ovšem připomíná, že se slavný profesor nevyhýbá ani politickým tématům. I pro server ParlamentníListy.cz promluvil o situaci na Balkáně a ani trochu nešetřil Spojené státy.

Nezničitelný profesor Rajko Doleček účtuje s USA. A nepěkné věci říká i o Sobotkovi
Foto: Radim Panenka
Popisek: Profesor Rajko Doleček

Je mu téměř 91 let, ale stále pomáhá lidem žít zdravě, působí ve Fakultní nemocnici Ostrava. Jeho maminkou byla bosenská Srbka, známý lékař má tedy vztah k Balkánu a vyjadřuje se k dění v tomto neklidném koutu Evropy.

„Trápí mě premiér Sobotka, že se nechal vyfotit s Madeleine Albrightovou, které i na Západě říkají balkánská řeznice. Ona je jedním z hlavních viníků zničení Jugoslávie. Mám strach, aby v USA nezvolili Hillary Clintonovou. Tvrdě podporovala bombardování Srbska,“ zlobí se Doleček.

Neuznává ani rozsudky mezinárodního tribunálu v Haagu k Jugoslávii, neboť se podle jeho názoru zaměřuje jen na zločiny Srbů. Profesor Doleček mimo jiné publikoval i knihu rozhovorů s Ratkem Mladićem, bosensko-srbským generálem, jemuž je připisován masakr 8 tisíc muslimů ve Srebrenici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…