Nic se nezměnilo. Čechům vadí Arabové a Romové

15. 4. 2019 21:45

Češi mají nejvřelejší vztah ke Slovákům a Polákům, nejvíce jim vadí Romové a Arabové. Vyplývá to z výsledků průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, který mapoval vztah k národnostním menšinám v České republice.

Nic se nezměnilo. Čechům vadí Arabové a Romové
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Nikáb je závoj, který zakrývá celý obličej kromě očí

Suverénně nejoblíbenější Slováci se těší sympatiím 83 procent Čechů. Následují Poláci, kteří jsou sympatičtí 45 procentům, zatímco negativně je vnímá jen 17 procent dotázaných. Jak upozorňuje web Lidovky.cz, postavení Poláků se oproti loňsku zhoršilo, což může mít souvislost s nedávnými problémy s dováženým polským masem.

Mezi další národnostní menšiny, u kterých ještě převažují sympatie nad nelibostí, patří Vietnamci (38%) Řekové (36%) nebo Němci (35%). U Vietnamské menšiny dochází meziročně k trvalému nárustu kladného vztahu již od roku 2013, kdy se s průzkumy začalo.

Negativní odpovědi převažovaly v případě Rumunů nebo Albánců. Vůbec nejvíce antipatií mají Češi k Romům (70%) a Arabům (72%).

Z časového srovnání vyplývá, že míra sympatií či antipatií k jednotlivým národnostem je v posledních letech více méně stabilní. Průzkum mínění provádělo CVVM od 2. do 13. března. Zapojilo se do něj 1096 obyvatel ČR ve věku od 15 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…