Nigel Farage: Juncker je naprostý idiot. Idiot, jinak ho nelze nazvat

02.04.2017 21:14 | Zprávy

Dva velmi známí Britové, vlivná novinářka Katie Hopkins a někdejší šéf UKIP Nigel Farage, se pustili do předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Hopkins se vysmála Junckerovým výhrůžkám stran Brexitu a Farage jej rovnou nazval „naprostým idiotem“ za jeho slova adresovaná Donaldu Trumpovi.

Nigel Farage: Juncker je naprostý idiot. Idiot, jinak ho nelze nazvat
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Juncker

Jean-Claude Juncker na konci minulého týdne zle vyčinil Donaldu Trumpovi za jeho neskrývanou radost nad Brexitem a jeho výzvu, aby Velkou Británii následovaly i další členské státy EU. Šéf Evropské komise vzkázal americkému prezidentovi, aby se staral sám o sebe a nepletl se do záležitostí Evropské unie. „Jestli bude takhle pokračovat i nadále, tak já osobně zase začnu podporovat nezávislost Ohia a Texasu,“ uvedl rozzlobený Juncker.

Zatímco od svých kolegů v Bruselu za svá ostrá slova sklidil jistě potlesk, někdejší šéf euroskeptické strany UKIP Nigel Farage Junckerovi za jeho slova pořádně naložil. „Juncker je naprostý idiot a Evropská unie ztratila veškerou svoji důvěryhodnost. Jak může porovnávat Spojené státy s jejich společnou kulturou a jazykem se ‚Spojenými státy evropskými‘, které chtějí on a jeho kolegové vybudovat a násilím vnutit ostatním národům,“ konstatoval Farage pro Fox News.

„Brexit se prostě udál a Trump jej podporoval. A teď tenhle idiot, kterého nemohu nazvat jinými slovy, tvrdí, že bude podporovat samostatnost Ohia. Myslím, že tím Juncker ve Spojených státech skončil. Udělal ze sebe skutečně neuvěřitelného hlupáka. On zjevně nechápe rozdíl mezi projektem, který byl vytvořen dobrovolně, a projektem, které je diktován shora. Pokud má podle Junckera tohle být diplomacie, tak by se měl nad sebou zamyslet,“ prohlásil Farage pro Fox News.

Servítky si na adresu Junckera nebrala ani britská konzervativní novinářka Katie Hopkins, která se často kriticky vyjadřuje k ideologii multikulturalismu a muslimským přistěhovalcům. Do šéfa Evropské komise se však Hopkins pustila kvůli jeho údajným výhrůžkám Velké Británii před započetím rozhovorů o odchodu země z EU. „Měli bychom na to jít tvrdě a rozhodně neplatit žádné peníze ještě předtím, než zjistíme, jak bude vypadat budoucí vzájemná smlouva.“

„Evropská unie by si měla konečně připustit, že my prostě odcházíme. Pokud jste si, pane Junckere, nevšiml, my jsme zabouchli dveře. Takže teď mluvíte jen do zavřených dveří,“ uvedla Hopkins, a reagovala tak na požadavek Bruselu, aby Velká Británie zaplatila 52 miliard eur za údajně neuhrazené závazky a Španělsko mohlo vetovat jakoukoli budoucí dohodu mezi Londýnem a Bruselem. „Chcete nám vyhrožovat, Junckere? Myslíte si, že vám spadne do klína Gibraltar?“ usadila britská novinářka šéfa Evropské komise. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…