Nikdo to neřeší, už mají jasno. Tvrdá sprcha pro média

27.03.2023 19:30 | Ze sítí

„Nepřítele máte. A kdo jím není, toho z něj uděláme. Když se nepodvolíš, zničíme tě. Kdo se stále ohnout nehodlá, ten do naší ‚slušné‘ společnosti nepatří. Takový má být náš dnešní ideově ukotvený svět strachu,“ Jana Marková, bývalá členka Trikolory bije na poplach, jak česká mainstreamová média a politici zastrašují lidi a manipulují veřejným míněním.

Nikdo to neřeší, už mají jasno. Tvrdá sprcha pro média
Foto: Trikolora
Popisek: Jana Marková

Anketa

Má Marian Jurečka vaši důvěru?

1%
97%
hlasovalo: 31082 lidí
Média podle Markové klesla na absolutní dno. „V posledních dnech jsem se tu několikrát takzvaně ‚otřela‘ o naši mediální žumpu. Je mi líto, ale nemůžu a neumím to pojmenovat lépe. Média dnešní doby jsou zcela poplatná tomu, pro koho pracují nebo pro koho si myslí, že by pracovat měla,“ všímá si.

Marková trvá na tom, že média neplní funkci hlídačů pravdy a demokracie. „Demokracie znamená pluralitu názorů. Nic takového tu už nemáme. Máme tu jasně nalajnovaný směr a jasně dané postihy. Názor si nemáte dělat na základě faktů, dnes máte názor přijmout a neptat se. Tečka,“ glosuje stav české mediální scény.

Za naprosté selhání považuje nulové ověřování faktů a nulovou snahu zjistit, co se skutečně stalo. „Jste-li na té správné straně, máte totiž určitě pravdu. A je jedno, jaký jste jinak šmejd. Klidně totiž můžete být i kovaný nácek, zloděj nebo podvodník. Vše odpuštěno, nebo ještě lépe zasunuto někam hluboko, tak aby to nikoho nezajímalo,“ dodává Marková k praktikám českých novinářů. Naráží tím na články o bojovníkovi na Ukrajině, který se ztratil, našel a pan na něj vyplavaly fotky s nacistickou pizzou a hajlováním.

A doplňuje: „Nemáte-li ten správný názor jediné povolené pravdy, jste onálepkován, jste zařazen do předem připravené kategorie toho nejhoršího, co je zrovna k mání. Škatulky jsou vytvořeny a řádně politicky popularizovány. Aktuálně jste označen za dezinformátora, dezoláta, proruského kolaboranta, chcimíra nebo lháře. A je úplně jedno, že jste vysokoškolský profesor jako docent Ševčík nebo někdo, kdo dobrovolně pomáhá Ukrajině, přesto je označen za proruského dezinformátora jako Matouš Pilíř. Je to fakt jedno, protože to nikdo neřeší. Pravda nejen že nikoho nezajímá, pravda je přímo nežádoucí. O to už se média podporovaná politickou garniturou postarají,“ pokračuje.

Vládní politici to podle jejího mínění podporují hlavně proto, aby lidé neprozřeli, že nám lžou. „Jak moc se ta chapadla na státní rozpočet přisáté chobotnice rozrůstají všude kolem. Vy nemáte myslet. Máte slepě následovat své vůdce, byť by vás vedli do záhuby. Nemáte se ptát proč. Proč není na důchody, proč nejsou léky, proč krachuje jedna firma za druhou, proč mají jinde násobně levnější potraviny, proč nesmíme mít levný plyn, proč nemáme levnou elektřinu, proč může být i nácek s hákovým křížem ten správný hrdina…,“ dodává Marková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

,,Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit

9:42 ,,Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit

Co v Polsku pořídíte za 5 000 nebo 6 000 Kč, to v Česku vyjde na 8 000 Kč nebo třeba i 10 000 kč. Če…