Nikdy jsem nepřestal být šéfem policie, tvrdí Petr Lessy

23. 10. 2013 18:36

Středečním hostem pořadu Impulsy Václava Moravce byl exprezident policie Petr Lessy. Ten ze své funkce musel odstoupit po neshodách s exministrem vnitra Janem Kubicem a kvůli nařčení z údajné pomluvy Jaroslava Vaňka, náměstka krajského ředitele policie Zlínského kraje. Po vleklých soudních sporech byl Lessy letos v květnu obžaloby zproštěn a nyní se hodlá znovu o "své" místo ucházet.

Nikdy jsem nepřestal být šéfem policie, tvrdí Petr Lessy
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy
reklama

"Usnesení městského soudu v Praze je zřejmě na cestě," říká exšéf policie. "Podrobnosti si samozřejmě rád přečtu v odůvodnění," dodává. Očista jeho jména bude podle něj na státním zastupitelství. On sám nehodlá svoje obvinění s nikým osobně řešit. "Nejsem vůbec mstivý člověk. Nechci se vrátit do funkce s pocitem vendetty. Jsem rád, že nezávislý soud provedl důsledné řízení," říká.

"Pan Kubice říkal většinou já nic, já muzikant. Ale lidé si už udělali obrázek sami,"  poukazuje na chování exministra vnitra Jana Kubiceho, během jehož funkčního období na něj byla uvalena žaloba. S exministrem také vedl dlouho spory. "Moje tisková mluvčí si například náhodou vzpomněla, že jsem jí někdy předal nějaké materiály," poukazuje na předání údajných kompromitujících materiálů. Ty měla jeho tisková mluvčí předat přímo do rukou novinářů. Do funkce se ale i přesto chce vrátit. "Toto je ale téma, které je třeba napřed probrat s ministrem vnitra," dodává. Pokud dojde ke zrušení propouštěcí smlouvy, může mít ČR dva policejní prezidenty. Nynějším šéfem policie je Martin Červíček.

Zpátky do prezidentského křesla

"Je potřeba si uvědomit, že jsem nikdy nebyl odvolán z funkce policejního prezidenta." Petr Lessy se nedomáhá své funkce, jen se chce vrátit do právního vztahu, který fungoval před žalobou," uvádí na pravou míru. Kvůli tomu podle svých slov klidně skončí svou práci v soukromém sektoru, který ho nyní živí. Policie je podle Lessyho na tom nyní lépe, a to od nástupu nového ministra vnitra. "Vidím pozitivně i to, že je připraveno vracení se k jakési ekonomické úrovni," chválí nynějšího ministra Lessy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

14:55 ,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kry…