Nizozemský premiér se po Junckerově projevu neudržel: Nepřijatelné. Zajděte si k doktorovi!

14.09.2017 16:20

Nizozemský premiér Mark Rutte se svérázným způsobem vyjádřil ke zprávě o stavu EU, kterou ve středu přednesl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Nizozemský premiér se po Junckerově projevu neudržel: Nepřijatelné. Zajděte si k doktorovi!
Foto: Jan Rychetský
Popisek: A vlajka Holandska pořád vlaje

Nizozemský předseda vlády Mark Rutte po projevu předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera prohlásil, že některé body v Junckerově projevu ho potěšily. Jenže zdaleka ne všechny. Ruttemu se líbí třeba nápad zarazit práci levných pracovních sil v západní části EU. To je něco, na co může tvrdě doplatit například Česká republika.

Už méně se ale Ruttemu líbila představa, že by se rozšířil Schengen o další státy. Rutte to v tuto chvíli považuje za nepřijatelné. Řekl to deníku Telegraaf. Vzhledem k současné situaci se mu Junckerův nápad jeví jako neprůchozí návrh. Nizozemský premiér to řekl deníku. Možná i kvůli tomuto nápadu zašel Rutte tak daleko, že přes Financial Times Junckerovi doporučil, aby se stavil u doktora.

„Juncker je romantik. Já říkám, že když vás napadají vize, máte si zajít k doktorovi,“ doporučil Rutte předsedovi Evropské komise. Zprávu převzal Dutchnews.nl.   

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…