No to je fór: Kdo nesnáší Vladimira Putina, bude vytočen doběla. Anebo vyprskne smíchy

10.10.2016 9:38

Venezuelský prezident Nicolás Maduro vytvořil vlastní mezinárodní ocenění k uctění památky bývalého jihoamerického lídra Hugo Cháveze. Cena s názvem „Hugo Chávez míru a nezávislosti národů“ byla jako prvnímu udělena ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, informuje španělský deník El Mundo.

No to je fór: Kdo nesnáší Vladimira Putina, bude vytočen doběla. Anebo vyprskne smíchy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Plakát nevládní organizace Reportéři bez hranic

Cena Huga Cháveze byla ruskému lídrovi udělena ve stejný den, kdy probíhal ceremoniál předávání Nobelovy ceny za mír, která byla v  letošním roce udělena kolumbijskému prezidentovi Juanu Manuelovi Santosovi za jeho roli v ujednání sporů mezi kolumbijskou vládou a rebely z marxistické skupiny FARC.

Během televizního vystoupení venezuelský prezident Nicolás Maduro uvedl: „Rozhodl jsem se vytvořit cenu Huga Cháveze za mír a nezávislost, domnívám se, že Vladimir Putin si zaslouží být prvním oceněným.

Maduro dále o ruském prezidentu hovořil jako o „bojovníku za mír“. Později venezuelský prezident slavnostně představil novou sochu Huga Cháveze, která byla navržena ruským umělcem Sergejem Kazancevem.

Ruský prezident Putin a jeho budoucí následovníci budou obdarováni právě miniaturní replikou této sochy.

Maduro v přímém televizním přenosu uvedl, že nová cena bude udílena domácím i mezinárodním osobnostem, které se výrazně zaslouží za vytvoření mírové situace ve světě. Maduro dodal, že si za prvního příjemce ceny vybral ruského prezidenta z toho důvodu, že je blízkým spojencem Venezuely.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

13:46 Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

Zpěvák Jaroslav Hutka, který v předvolební kampani pomáhal Pirátům, nyní nešetří kritikou na nově vz…