Nohavica má pravdu! Oslavy NATO mají hodně peprnou dohru: Piráti nebudou rádi

13.03.2019 10:02 | Zprávy
autor: jav

Kdo v úterý cestoval pražským metrem, byl nucen si z amplionů vyslechnout promluvu primátora hlavního města Zdeňka Hřiba, který česky i anglicky oslavoval dvacáté výročí vstupu do NATO. Agitace v dopravních prostředcích vyvolala u některých zděšení. Jak připomínali pamětníci, aktivismus primátora Hřiba překonával i to, čeho jsme byli svědky před rokem 1989.

Nohavica má pravdu! Oslavy NATO mají hodně peprnou dohru: Piráti nebudou rádi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlaječka NATO na pražské tramvaji

„Vážení Pražané, vážení návštěvníci Prahy. Dnes je to dvacet let ode dne, kdy jsme vstoupili do Severoatlantické aliance, NATO. Byl to jeden z klíčových kroků, kterým jsme potvrdili naše směřování na Západ a posílili svou obranyschopnost. Jako zástupce vedení města bych si tímto s vámi rád připomenul tento významný den. Děkuji za pozornost a přeji šťastnou cestu,“ znělo v úterý z amplionů v pražském metru.

Primátor Zdeněk Hřib pak stejné poselství Pražanům a návštěvníkům proslovil i v angličtině. Sám tento proslov, vysílaný v metru každou čtvrthodinu, nazval „speciální připomínkové hlášení“ a za nápad na sociální síti dojatě děkoval radní pro kulturu Haně Třeštíkové.

 

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…