Nora Fridrichová o Gretě Thunbergové. To je něco!

29. 8. 2019 11:14

Greta Thunbergová zakotvila u východního pobřeží Ameriky a vzkázala Donaldu Trumpovi, aby naslouchal vědcům. Sama ho prý přesvědčit nedokáže. Zastání našla i v Čechách. Nora Fridrichová jí fandí, protože prý rozpaluje tmáře doběla. Další aktivista ji provokativně srovnával s Milošem Zemanem.

Nora Fridrichová o Gretě Thunbergové. To je něco!
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nora Fridrichová s odznáčkem hnutí Pulse of Europe
reklama

Greta Thunbergová po 15 dnech plavby dorazila do amerického new Yorku. Jak informuje britská BBC, šestnáctiletá aktivistka se plavila z Plymouthu ve Velké Británii na „bezemisní“ jachtě. Plavba měla údajně trvat kratší dobu, ale počasí tomu nepřálo. „Naše válka proti přírodě musí skončit,“ řekla Thunbergová novinářům po vylodění a poděkovala všem, kdo se boje za klima účastní. Jak jsme již informovali, Organizace spojených národů vyslala aktivistce na uvítanou 17 plachetnic, které reprezentují 17 cílů udržitelného rozvoje.

Anketa

Myslíte, že vláda ANO + ČSSD s podporou KSČM vydrží na tomto půdorysu až do roku 2021?

90%
hlasovalo: 9530 lidí
Žurnalisté se jí také tázali na to, zda dokáže zapůsobit na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na to prý odpověděla jasným „Ne“. „Nejsem tak výjimečná. Nemůžu přesvědčit každého. Budu dělat to, co chci a co má největší dopad.“ Pro Donalda Trumpa má údajně ještě jednu zprávu: „Mé poselství pro něho je, aby naslouchal vědě, a to očividně nedělá.“ Thunbergová se podle všeho zúčastní klimatického summitu OSN, který se bude konat 23. září, a následně klimatické konference v Chile, plánované na prosinec.

Magazín MF Dnes zřejmě k této příležitosti udělal krátkou anketu s otázkou „Fandíte ekologické aktivistce Gretě Thunbergové?“ Kladně odpověděla například spisovatelka Martina Formanová. „Ráda bych přidala zábavný bonmot, ale sem skutečně nepatří. Chováme se, bohužel, s ostudnou nezodpovědností.“ Naopak neurochirurg s tvrzením nesouhlasil. „Psychicky nemocné děti vzbuzují spíše lítost.“ A ozvala se i moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová. Ta mladistvé aktivistce fandí, prý „hlavně kvůli tomu, kolik českých tmářů rozpálila doběla. Už jen čekám, kdy se u nás rozjede debata, že Země je nakonec placatá“.

Poťouchle se o Gretě Thunbergové a jejích názorových odpůrcích vyjadřoval další aktivista, Jakub Pitron. „Naše konzervy v čele s VKML a Echem24 se snaží dokázat intelektuální převahu nad patnáctiletou holkou. Věřme, že se jim to jednou podaří,“ zadoufal s pobavením.

Ostrovtip brousil dále: „Gréta je Milošem Zemanem 21. století! Stejně zajímavá, moudrá i krásná!“

A na závěr vzkázal: „Až vás bude neskutečně srát postižená mladá holka mluvící do ekologie, vzpomeňte, že nás zase reprezentuje profesionální notor.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…