Norsko na nohou. Ministryně sekla do muslimů. Ti si to nenechali líbit a je zle

20.10.2016 21:35

Norská ministryně pro migraci a integraci Sylvi Listhaugová pobouřila muslimskou komunitu žijící v Norsku. Na sociální síti napsala, že Norové mají právo jíst vepřové a popíjet alkohol, pokud na něj zrovna mají chuť. Muslimové si kladou otázku, zda jde o další útok proti nim, a vyzývají ministryni, aby zvážila své setrvání ve funkci.

Norsko na nohou. Ministryně sekla do muslimů. Ti si to nenechali líbit a je zle
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka
reklama

„Myslím, že se ti, kteří přicházejí do Norska, musejí přizpůsobit naší společnosti. V Norsku jíme vepřové, pijeme alkohol a odhalujeme svou tvář. Kdo zde chce žít, musí respektovat naše zákony a hodnoty,“ napsala členka norské vlády na sociální síti Facebook. Její status pozitivně ohodnotilo na 20 tisíc lidí.

Kriminolog Omar Gílání Syed obratem položil otázku, zda může Listhaugová zůstat ministryní pro integraci i po pronesení takových slov. „Když ministryně nevidí složitost celého problému a nemá dost znalostí na to, aby se vypořádala s těmito složitými otázkami, je načase, aby zvážila svou pozici,“ sdělil deníku Aftenposten. V angličtině o tom občany informuje server The Local.

Celý článek najdete zde

Syed  se dále ptá, zda může být ministrem pro integraci někdo, kdo se ohání „vepřovým a alkoholem“. Obává se, že může jít o populistické prohlášení, kterým se ministryně snaží získat víc a víc hlasů voličů. Politička působící v Oslu Zaineb Al-Samaraiová si v této souvislosti klade otázku, zda je norská společnost tak slabá, že nepřežije, když několik žen bude nosit zahalený obličej.

Norsko v tuto chvíli vede koaliční vláda středopravé Konzervativní strany a Pokrokové strany, která bývá označována za populistickou. Hlasy získává i ostrou kritikou migrantů. Ministryně pro integraci Sylvi Listhaugová je členkou Pokrokové strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dají přednost deviantům! Foldyna sesekal Piráty kvůli LGBT. „Pitomost,“ hájila je Němcová

13:34 Dají přednost deviantům! Foldyna sesekal Piráty kvůli LGBT. „Pitomost,“ hájila je Němcová

Jaká bude letošní předvolební kampaň? Bude pořádně ostrá, nebo ospalá? V nedělní Partii Terezie Tomá…