Nová elita EU, seznamte se. Dělají si z nás legraci, obává se Václav Klaus

15.06.2024 6:36 | Monitoring

Poté co vycházejí na světlo jména možných příštích lídrů Evropské unie, mezi nimiž je také uvedena jako žhavá kandidátka na příští předsedkyni Evropské komise opětovně Ursula von der Leyenová, si exprezident Václav Klaus klade otázku, zdali si z nás „dělají legraci“? „Má to souvislost s výsledky evropských voleb? Nebo si to jacísi podivní, nám neznámí mocní už dávno takto rozhodli?“ táže se nad jmény možných příštích pohlavárů EU. „Symbolické vyjádření neuvěřitelné arogance dnešní bruselské věrchušky“ dle exprezidenta rovněž přišlo směrem k Maďarsku a pohledu na migraci.

Nová elita EU, seznamte se. Dělají si z nás legraci, obává se Václav Klaus
Foto: Screen: CNN Prima NEWS
Popisek: Václav Klaus v pořadu Partie na CNN Prima News.

Bývalý prezident Václav Klaus ve své páteční glose podotknul, že si troufá zhodnotit, že v Evropském parlamentu po proběhlých volbách mírně posílily politické strany, které s dosavadním vývojem evropského integračního procesu „nejsou úplně spokojeny“.

Podotkl také však, že je hodnocení eurovoleb v mnoha ohledech dosti ošidné. „Vzhledem k naprosté nehomogenitě evropské politické scény, vzhledem k nepřehlednému koktailu v Evropě kandidujících politických stran a v neposlední řadě vzhledem k naprosto matoucím názvům mnoha těchto stran, které svým názvem spíše klamou, než prozrazují, jaká jsou politická stanoviska jejich členů či spíše představitelů, hodnocení voleb je velmi ošidné. Každý si v nich nalézá to, co si přeje,“ komentuje proběhlé volby exprezident.

Strany nespokojené s dosavadním vývojem EU pak dle Klause sice u nás zabodovaly, ale většina se neodvážila otázku voleb formulovat tak ostře, aby byla o podstatě evropského integračního procesu, který se „proměnil v proces unifikační a centralizační“. „V každém případě je jasné, že např. u nás velmi špatně dopadla nesmírně pro-unionistická vládní pětikoalice,“ čte exprezident Klaus z výsledků voleb.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A po převratu si většina myslela, jak Západ bude svobodný , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusealice1 , 15.06.2024 7:18:48
jak nebudou žádné restrikce,svoboda projevu a kam to Evropská unie dopracovala,vždyť už začíná být daleko horší než za časů RVHP a Varšavské smlouvy.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Kšeft Leyenové s Pfizerem. Odložte volbu, žádali poslanci. Neprošlo, i českou zásluhou

22:44 Kšeft Leyenové s Pfizerem. Odložte volbu, žádali poslanci. Neprošlo, i českou zásluhou

Ursula von der Leyenová byla zvolena na dalších pět let za předsedkyni Evropské komise. Získala celk…