Nová opatření proti koronaviru se ode dneška dotknout barů i škol

18.09.2020 6:30 | Zprávy
autor: čtk

V celém Česku bude od dnešního podvečera zakázaná většina vnitřních hromadných akcí na stání pro více než deset lidí. Ministerstvo zdravotnictví chce tímto opatřením zpomalit postup epidemie nového koronaviru. Ze stejného důvodu nebudou moci restaurace, bary nebo kluby vpustit dovnitř více hostů, než je kapacita k sezení.

Nová opatření proti koronaviru se ode dneška dotknout barů i škol
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná třída, ilustrační foto

Od soboty navíc budou mít tyto podniky omezenou otvírací dobu. Rozšíření protiepidemických opatření se týká i škol, ve kterých je ode dneška povinné nosit roušky i ve třídách, s výjimkou prvního stupně základních škol.

Zákaz vnitřních hromadných akce na stání pro více než deset lidí vstoupí v platnost od dnešních 18:00. Nařízení se týká i soukromých setkání. Výjimku ze zákazu mají výstavy, trhy a podobné akce. Na akcích k sezení musí být vstupenky prodávané na konkrétní místo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Barbora Rázga byl položen dotaz

Airbnb

Tady je nedostatek bydlení, za to dost nabídek Airbnb. Nemyslíte, že na tom je něco špatně|? Hotelů, penzionů atd. máme dost. Já chápu, že si někdo chce přivydělat třeba přes Airbnb, ale jak pak vyřešit bytovou krizi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Německo s jadernými zbraněmi. V Praze padly nové vize Evropy

14:14 Německo s jadernými zbraněmi. V Praze padly nové vize Evropy

Německo se mění. Vláda v Berlíně letos v dubnu vydala vůbec první vojenskou strategii, která hovoří …