Nové informace o vraždě Jána Kuciaka: Ukázalo se, že...

02.02.2019 16:20

Na povrch vyplouvají další skutečnosti v případě vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. S definitivní platností se potvrdilo, že Kuciak i jeho přítelkyně Martina Kušnírová byli sledováni ještě před vraždou.

Nové informace o vraždě Jána Kuciaka: Ukázalo se, že...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praze za nezávislé a důkladné vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky a za vznik nové a důvěryhodné vlády
reklama

Italská veřejnoprávní televize RAI přinesla nové informace v případu vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Světlo světa spatřily fotografie, které dokládají, že oba mladí lidé byli před svou smrtí sledováni. „Získali jsme fotografie, které dokládají, že Ján Kuciak byl před tím, než byl zavražděn, špehován a sledován,“ oznámila italská novinářka a specialistka na mafii Maria Grazia Mazzolová. Její slova přinesl slovenský Denník N.

Jána Kuciaka měl sledovat Peter Tóth, bývalý šéf Slovenské informační služby, který se po zadržení několika osob spojených s vraždou sám přihlásil na policii a začal s ní spolupracovat. Za sledování Jána Kuciaka Tóthovi údajně platil slovenský kontroverzní podnikatel Marian Kočner, který chtěl vedle Kuciaka sledovat i další noináře.Údajně proto, aby mohl veřejnosti dokázat, že novináři sice moralisticky kážou o nutnosti pít vodu, ale sam pijí víno, nebo jinak řečeno, nežijí právě ctnostným životem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jste viděli? Hřib maluje na tramvaje, ale něco Praze uniklo. Pobaví

11:16 To jste viděli? Hřib maluje na tramvaje, ale něco Praze uniklo. Pobaví

Včera se pražský primátor Hřib pochlubil novým designem pro Pražskou integrovanou dopravu a vysvětli…