Nové zprávy od Hudečka: Co naprší, to sem doteče. Špička příjde v úterý

03.06.2013 15:39

Vltava bude v metropoli kulminovat v úterý nad ránem. Nejvyšší průtok očekává těsně poté, co svého vrcholu dosáhne i Berounka, jež se do Vltavy vlévá. Nejsou proto vyloučeny ani další evakuace.

Nové zprávy od Hudečka: Co naprší, to sem doteče. Špička příjde v úterý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova úřadu vlády zatím není bezprostředně ohrožena
reklama

Vyloučeny nejsou evakuace na dalších místech Prahy, v Kralupech nad Vltavou a na jiných místech ve Středočeském kraji. Při likvidaci následků záplav je připraveno pomoci 350 policistů. Novinářům to po dnešním zasedání řekli členové ústředního krizového štábu.

Podle slov pověřeného primátora Tomáše Hudečka Prahou aktuálně protéká 2800 metrů krychlových za vteřinu, bariéry pojmou objem 3700 metrů krychlových.

Podle něj se situace v hlavním městě jeví jako stabilizovaná, ale každým okamžikem se může změnit. Velkou změnou je ale fakt, že Vltavská kaskáda je už naplněna. „V tuto chvíli, co naprší, k nám ve Vltavě i doteče,“ popsal Hudeček. Záleží tedy na srážkách.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…