Novelu o zákazu hlasité reklamy považuje vláda za problematickou

04.03.2012 16:17 | Zprávy

Kabinet ve středu projedná poslaneckou předlohu, podle níž by tuzemské televize nesměly vysílat reklamu, teleshopping a označení sponzora více nahlas než ostatní pořady. Vláda v předběžném návrhu stanoviska označuje řešení problému, jak je navrhuje novela zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, za problematické. Stanovisko kabinetu je jen doporučující, o předloze rozhodnou poslanci.

Novelu o zákazu hlasité reklamy považuje vláda za problematickou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake hlasuje

Na dodržování předpisu by podle návrhu dohlížela Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která by vyhláškou stanovila technické záležitosti a podrobnosti zákazu. Televize by podle novely nesměly vysílat více nahlas ani znělky, které oddělují reklamu a teleshopping od ostatních částí vysílání. Sankce za prohřešek by mohla podle předlohy činit 10.000 až pět milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: aš, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Europoslanec Zdechovský vyhrál v loterii

10:22 Europoslanec Zdechovský vyhrál v loterii

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vyhrál ve sportce přes 933 tisíc korun a rozhodl se celou čá…