Noví místopředsedové ČSSD: Uspěli Maláčová i Petříček

1. 3. 2019 22:06

Sociální demokraté si zvolili nové vedení. Předsedou je Jan Hamáček, záda mu kryje Roman Onderka. V nejužším vedení se objeví i ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Noví místopředsedové ČSSD: Uspěli Maláčová i Petříček
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ministr Tomáš Petříček hovoří na sjezdu ČSSD

První den sjezdu ČSSD v Hradci Králové skončil. Delegáti během pátku dokázali změnit stanovy, drtivou většinou hlasů zvolili předsedou strany Jana Hamáčka, který dostal 433 hlasů od pětistovky přítomných delegátů. Získal tedy 86 procent hlasů, čímž v podstatě okopíroval výsledek premiéra Andreje Babiše, který na sjezdu ANO získal obdobně silný mandát.

Statutárním místopředsedou ČSSD se stal Roman Onderka, který získal 410 hlasů.

Ale kdo další usedne ve vedení? Místopředsedy se stali ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zahraničí Tomáš Petříček, starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda a poslanec Ondřej Veselý.

O poslední volné místo se utkali místopředseda Sněmovny Tomáš Hanzel a zastupitelka Přibyslavi, bývalá mluvčí ČSSD a vlády Lucie Orgoníková. Druhé kolo tajné volby se uskuteční dnes, v sobotu, kdy budou oficiálně vyhlášeny i výsledky kola prvního.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…