Novinář se raduje: Průvod homosexuálů bude bez peskování konzervativci

12.08.2014 13:30

V pondělí byl v Praze odstartován již čtvrtý ročník „duhového“ festivalu Prague Pride. Novinář Zbyněk Petráček si v této souvislosti všiml, že zahájení největší veřejné akce českých homosexuálů provází neskonale klidnější atmosféra, než tomu tak bylo v předcházejících letech.

Novinář se raduje: Průvod homosexuálů bude bez peskování konzervativci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus po 25 letech navštívil bývalý Prognostický ústav, kde vystoupil v diskusi s názvem Ukrajina mezi Evropou a Ruskem

„Píše se rok 2014, do Prahy se sjíždí mnohem více gayů, leseb či prostě zájemců o `cosi alternativního`, než tomu bylo v počátcích, a svět se nezboří. Když se psal rok 2011, mohli jsme v téže situaci a nižší účasti získat dojem, že se svět zboří,“ všímá si Petráček. Z oficiálních míst tehdy údajně zněly odsudky deviací a homosexualismu a primátor Svoboda byl za zaštítění akce peskován konzervativci.

Celý článek k přečtení ZDE.

„Humbuk“ kolem promenádování homosexuálů po české metropoli, tehdy podle mínění Petráčka rozdmýchával zejména tehdejší prezident Václav Klaus a jemu blízcí lidé z Akce D.O.S.T, kteří z festivalu dělali „svět bořící problém". 

Letos prý ale můžeme vidět, nakolik se veřejná debata o deviantismu a homosexualitě vyčerpala. Důkazem měnících se poměrů má být i záštita festivalu od ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. „Když ministr Jiří Dienstbier k festivalu říká, že každý by měl mít právo a naději na štěstí a důstojnost, dává tím najevo lepší stránku svého já. Proti právu na štěstí a důstojnost lze těžko co namítat,“ uzavírá novinář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

10:52 „To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

Ondřej Hejma měl tentokrát v Podtrženo, sečteno na XTV přehršel témat ke komentáři. O primátorovi Hř…