Novinář z LN: Podle ČSSD zákon platí, až když ho projedná ÚS

23.02.2013 9:44 | Zprávy

S podáními stížností poslanců a senátorů k Ústavnímu soudu se roztrhl pytel - například na církevní restituce, na amnestii či na sKartu. Komentátor Lidových novin Martin Weiss vidí za množstvím podání v zásadě dva důvody. Buďto si vládní koalice a exekutiva počíná čím dál protiústavněji, nebo politici sepisují stížnosti prostě proto, že mohou.

Novinář z LN: Podle ČSSD zákon platí, až když ho projedná ÚS
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„Kolorit dokresluje výzva Klausovavelezrada.cz, mezi jejímiž argumenty, proč prezidenta během posledních týdnů jeho mandátu odsoudit za velezradu, chybí snad jen odkaz na konec světa podle mayského kalendáře,“ píše v LN novinář.

Změna právních poměrů?

Podle Weisse si vládní koalice a exekutiva buď počítá čím dál protiústavněji, nebo politici sepisují stížnosti prostě proto, že mohou. Tak jako může každý občan tuzemska podat trestní oznámení, jímž jsou orgány nuceny se zabývat. A přitom o skutečné trestné činnosti nevypovídá vůbec nic.

Weiss následně uvádí včerejší výzvu ČSSD vládě, aby nepodepisovala smlouvu s církvemi, dokud Ústavní soud neprojedná její stížnost. „To už naznačuje změnu právních poměrů: Zákon nenabývá účinnosti uveřejněním ve sbírce zákonů, jak bylo doposud zvykem, ale až projednáním stížnosti na něj,“ píše komentátor LN Weiss.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Jak hodnotíte naši armádu?

Kdyby došlo na nejhorší, myslíte, že by nás ubránila? Třeba poslanec Mašek si to nemyslí, což mě dost vyděsilo, přijde mi, že on se v tom vyzná, ale je zajímá mě i názor někoho z jiné strany a vy se podle toho, co jsem si našla obraně taky věnujete. A ještě jedna věc mě zajímá, kdyby došlo na nejhor...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU prý zvažuje omezení pro Orbána. Jeho snaha ale našla zastání. U zasloužilých

12:20 EU prý zvažuje omezení pro Orbána. Jeho snaha ale našla zastání. U zasloužilých

Zdá se, že Rusové mají dlouhé prsty. Poznali to jak v Německu, tak ve Finsku. Mezitím Evropská unie …