Novináři MF Dnes jsou neobjektivní. Budeme se soudit, říká ABL

14.04.2011 11:17

Generální ředitel bezpečnostní agentury ABL Matěj Bárta se ohradil proti čtvrtečnímu článku v MF Dnes ohledně monitorování telefonních hovorů vrcholného manažera společnosti ČEZ. Žádá deník, aby předložil důkazy. A hodlá se bránit.

Novináři MF Dnes jsou neobjektivní. Budeme se soudit, říká ABL
reklama

Čtvrteční MF Dnes přišla s informací, že ABL měla mít přístup k výpisům telefonních hovorů bezpečnostního ředitele ČEZu Daniela Rouse. "ABL se cítí opětovně poškozena článkem MF DNES a bude rozšiřovat předmět sporu mezi MF DNES a ABL," citovalo tiskové oddělení firmy ředitele Matěje Bártu. "Informace zveřejněné médii ve středu 13.4.2011 zpochybňující objektivnost redaktorů MF DNES, potvrzují naše dřívější zásadní stanovisko o jejich neprofesionalitě."

Prohlášení Matěje Bárty ZDE 

"Nerozumíme, jakým způsobem obsah sdělení souvisí s ABL a žádáme o předložení důkazů, že materiály byly zpracovávány v ABL," žádá Bárta, bratr odstupujícího ministra dopravy Víta.

Více o článku: A jede se dál. Dnešní MF Dnes a Bártovy špinavosti  

Firma rovněž žádá policii, aby začala ve věci konat. Je totiž podle nich zvláštní už jen to, že se k přísně tajným informacím dostal novinář. "Žádáme Policii ČR o prověření faktu uvedeného v článku pana redaktora Kmenty, že: "pan Rous nebyl policií nebo tajnými službami prověřován". Jak je možné, že vydavatelství MF DNES má přístup k těmto informacím?"

Rouse známe, Rouse nesledujeme

Do prostředí Daniela Rouse prý agentura "neinfiltrovala", jak článek zmiňuje. "S panem Rousem se osobně známe," píše ve zprávě Bárta.

"Dodržujeme vše, co jsme slíbili, prodali jsme detektivní část společnosti, nehlásíme se do tendrů veřejné správy," vyjmenovává ředitel, proč jsou informace v MF Dnes irelevantní. "Jsme bezdůvodně spojováni se stranou Věci Veřejné. ABL a. s. neposkytla žádné finanční příspěvky politické straně Věci veřejné a ani neposkytne."

Čtěte:

ABL sledovala i další lidi z radnice Prahy 11, tvrdí MfD

Agentura ABL podala trestní oznámení na novináře Kmentu

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudí, nevzdělaní, necestují... Expert: Kdo odmítá očkování

8:17 Chudí, nevzdělaní, necestují... Expert: Kdo odmítá očkování

Mladí Češi do 30 let se do očkování proti nemoci covid-19 příliš nehrnou. Ale pořád je to lepší než …