Novinářka Spencerová: Rusko nemá pocit, že by se mělo za cokoliv omlouvat

29.08.2014 16:09

Zatímco pozice ukrajinské strany se v rusko-ukrajinském konfliktu v posledních dnech prudce zhoršuje, Rusko se cítí být pevné v kramflecích a nemá pocit, že by se mělo za cokoliv omlouvat. Tak vidí poslední dění v rusko-ukrajinské konfliktu novinářka Tereza Spencerová.

Novinářka Spencerová: Rusko nemá pocit, že by se mělo za cokoliv omlouvat
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Přichází jedna ze setnin stále hlídající Euromajdan
reklama

Ukrajinská armáda v posledních dnech zaznamenala několik vážných úderů ze strany proruských rebelů. Musela se stáhnout z přístavu Novoazovsk a nadále pokračuje obklíčení několika tisíc vojáků a členů „dobrovolnických praporů“ u Ilovajsku. Z krachu operace u Ilovajska obvinil ukrajinský prezident Porošenko velení dvou praporů, které údajně dezertovalo. Spencerová upozorňuje, že z bojové zóny rovněž dezertoval celý prapor Prikarpatije, z toho důvodu, že si jeho příslušníci na frontě „prožili peklo“.

Ukrajinská armáda v rozkladu

Z těchto informací si dle novinářky můžeme udělat obrázek toho, v jaké stavu se nachází ukrajinská armáda, přičemž dle ní je v totálním rozkladu. Svědčí o tom prý i situace, kterou na svých stránkách popsal Washington Times: „na frontu dorazí nové posily, a velitel rovnou vyzve ty, kdo nechtějí bojovat, aby si nasedli do autobusu a zase odjeli. A tak z fronty odjíždějí plné autobusy vojáků…“ 

Rusko pevné v kramflecích

Zatímco pozice ukrajinské strany se v rusko-ukrajinském konfliktu v posledních dnech prudce zhoršuje, Rusko se dle mínění novinářky cítí pevné v kramflecích a nemá pocit, že by se mělo za cokoliv omlouvat. V posledních dnech se hovořilo například o pronikání ruských vojáků na ukrajinské území, což prý Kyjev poznal podle toho, že vypadají přesně jako rebelové, jelikož se tak maskují. Tvrzení o "vpádu" ruských vojsk na Ukrajinu podpořilo i NATO, které prý disponuje satelitními snímky ruské techniky. 

„A zatímco o přímé ruské intervenci přitom mluví už i ruská média, Kreml trvá na tom, že zvěsti o agresi mají Kyjevu pomoci jen k tomu, aby „oblbnul“ svůj vlastní národ, který se prý stále hlasitěji ptá „proč se nám tohle všechno, u všech čertů, děje“,“ píše Spencerová ve svém článku uveřejněném na serveru literarky.cz

Celý text k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…