Noviny: Mohl být náčelníkem generálního štábu, teď v rychlosti opouští Ministerstvo obrany

07.10.2014 10:30

Z Ministerstva obrany po necelém roce od jmenování do funkce odchází náměstek pro akvizice Bohuslav Dvořák. Zjistily to Lidové noviny a uvádějí, že důvodem mohou být spory i potíže s tendry. Jeho rychlý konec prý potvrzuje špatnou pověst vyzbrojovací sekce ministerstva.

Noviny: Mohl být náčelníkem generálního štábu, teď v rychlosti opouští Ministerstvo obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotografie všech ministrů obrany ČR na chodbě ministerstva

Když ministr Martin Stropnický (ANO) představil tým nejbližších spolupracovníků na Ministerstvu obrany, hovořil o generálovi Bohuslavu Dvořákovi jako odborníkovi na slovo vzatém. Bývalý pilot vrtulníku svlékl uniformu po dlouhých 35 letech a stal se náměstkem pro akvizice a měl také dohlížet na fungování Národního úřadu pro vyzbrojování a nákupy armády.

Lidové noviny zjistily, že Bohuslav Dvořák na přelomu roku ministerstvo opustí. Důvodem prý mohou být potíže s tendry. On sám údajně tvrdí, že jde o soukromé rozhodnutí. „Židli ještě mám, stůl také a spoustu práce,“ řekl LN.

O své dalším plánovaném působení mlčí

Dvořák má prý spory s Jitkou Nalevajkovou, šéfkou podřízeného Národního úřadu pro vyzbrojování, a nejde údajně o nějakou osobní nevraživost, ale naopak o strategické zakázky. „Vidět je to už i na větších poradách, kdy jsou proti sobě," řekl prý LN dobře informovaný zdroj. Deník jako příklad problémových zakázek uvádí potíže s nákupem neprůstřelných vest nebo letních uniforem. Potíže údajně mohou pramenit i z pořízení 3D radarů MADR, které mělo proběhnout v rámci Visegrádské čtyřky, ale nakonec si prý každá země pořídí sledovací technologie sama.

LN poukazují na fakt, že před odchodem z armády měl Dvořák šanci stát se novým náčelníkem generálního štábu. Co bude dělat po odchodu z ministerstva, zatím není jasné a ani on sám se prý k tomu nevyjádřil. Jeho rychlý odchod z ministerstva prý potvrzuje špatnou pověst vyzbrojovací sekce ministerstva.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…