Noviny: Naštvaní pravičáci odmítají jít volit. Tím pomůžou levici

23.08.2013 6:45

Pravicoví voliči tápou a nevědí koho volit. MF Dnes píše, že často odmítají jít k volbám, nebo pokukují po malých stranách. Říkají to předvolební průzkumy. Bývalí voliči ODS se prý přelívají právě mezi nerozhodnuté nebo ty, kteří nepůjdou volit.

Noviny: Naštvaní pravičáci odmítají jít volit. Tím pomůžou levici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby

Rozčarování pravicového voliče je značné. Podle posledních průzkumů se ukazuje, že mnozí z nich nevědí, koho volit a odmítají jít k volbám. MF Dnes však poukazuje na skutečnost, že propadnutím hlasu vlastně podpoří levici.

Levice prý bude těžit z věrnosti svých voličů, ale právě pravici prý ubývají ti, co ji volili v roce 2010. Z těch prý chce svou volbu zopakovat pouze 50 až 60 procent. MF Dnes uvádí, že podle průzkumu neplatí, že by bývalí voliči ODS přecházeli k TOP 09. Zatímco podpora ODS podle agentury Focus od května klesla o osm procent, TOP 09 má stále stejné procento podpory, zhruba 14 procent. „Bývalí voliči se tedy přelévají do kategorie nerozhodnutých nebo těch, co nepůjdou volit,“ říká Roman Skotnica, ředitel Focusu.

Průzkumy agentur se ale dosti rozcházejí v otázce malých a nových politických uskupení. MF Dnes píše, že dobré šance mají lidovci a možná i zelení. Preference prý také značně stoupají hnutí ANO Andreje Babiše a Straně práv občanů – zemanovcům. Ale i tady se prý agentury i sociologové rozcházejí.

reklama

autor: dkr

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

10:10 A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

Debata o konsolidačním balíčku v pořadu Události, komentáře ČT24 začala ostrou přestřelkou mezi děka…