Noviny: Naštvaní pravičáci odmítají jít volit. Tím pomůžou levici

23.08.2013 6:45

Pravicoví voliči tápou a nevědí koho volit. MF Dnes píše, že často odmítají jít k volbám, nebo pokukují po malých stranách. Říkají to předvolební průzkumy. Bývalí voliči ODS se prý přelívají právě mezi nerozhodnuté nebo ty, kteří nepůjdou volit.

Noviny: Naštvaní pravičáci odmítají jít volit. Tím pomůžou levici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby

Rozčarování pravicového voliče je značné. Podle posledních průzkumů se ukazuje, že mnozí z nich nevědí, koho volit a odmítají jít k volbám. MF Dnes však poukazuje na skutečnost, že propadnutím hlasu vlastně podpoří levici.

Levice prý bude těžit z věrnosti svých voličů, ale právě pravici prý ubývají ti, co ji volili v roce 2010. Z těch prý chce svou volbu zopakovat pouze 50 až 60 procent. MF Dnes uvádí, že podle průzkumu neplatí, že by bývalí voliči ODS přecházeli k TOP 09. Zatímco podpora ODS podle agentury Focus od května klesla o osm procent, TOP 09 má stále stejné procento podpory, zhruba 14 procent. „Bývalí voliči se tedy přelévají do kategorie nerozhodnutých nebo těch, co nepůjdou volit,“ říká Roman Skotnica, ředitel Focusu.

Průzkumy agentur se ale dosti rozcházejí v otázce malých a nových politických uskupení. MF Dnes píše, že dobré šance mají lidovci a možná i zelení. Preference prý také značně stoupají hnutí ANO Andreje Babiše a Straně práv občanů – zemanovcům. Ale i tady se prý agentury i sociologové rozcházejí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

17:05 To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

Právník Tomáš Tyl se rozhodl vstoupit do světa aktivní politiky. Kromě toho, že chce měnit pořádky v…