Noviny: Pravice slíbila Karolíně Peake, že bude ministryní vnitra

7. 8. 2013 6:54

Zatímco Rusnokova vláda dnes chce přijít do sněmovny žádat o důvěru, pravicová exkoalice si připravuje půdu pro případný druhý pokus, který od prezidenta vyžaduje. Chce ukázat Hradu, že je jednotná a disponuje většinou ve sněmovně. A v zákulisí už prý chystá soupisku své vlády.

Noviny: Pravice slíbila Karolíně Peake, že bude ministryní vnitra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolina Peake

„O postech budeme vyjednávat až po hlasování o důvěře,“ ujišťoval zastupující předseda ODS Martin Kuba. Několik zdrojů však prý deníku MF Dnes prozradilo, že na utajených jednáních už se rodí i obsazení jednotlivých resortů.

Oproti Nečasovu kabinetu, který rezignoval v červnu, však má být změn minimum. Premiér, jehož soukromá aféra kabinet položila, má být nahrazen předsedkyní Poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou, jinak má dojít pouze k několika změnám. Je třeba najít nového ministra obrany, neboť Vlastimil Picek „přeběhl“ do Rusnokovy vlády.

O tento post si podle několika zdrojů MF Dnes nedávno přímo řekla předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake. Jejích pět až osm poslanců je sice klíčovým jazýčkem na vahách (Rusnokova vláda by s její podporou měla nejspíš většinu), ale toto se ODS i TOP 09 zdálo přece jenom moc. Peake totiž na Ministerstvu obrany již působila, ale skončila během rekordních osmi dní poté, co z úřadu propustila několik klíčových osob, včetně prvního náměstka Vlastimila Picka.

Nyní však MF Dnes získala informaci, že předsedkyně strany LIDEM by v chystaném pravicovém kabinetě měla získat jiný post. Při vyjednávání prý velmi důrazně požadovala, aby její strana, která v Nečasově vládě byla spíše za otloukánka, měla mnohem silnější postavení. Vzhledem k omezeným personálním možnostem strany bylo zřejmé, že jde hlavně o reprezentativnější post pro její osobu.

Podle informací MF Dnes se pravicoví partneři rozhodli vyjít Karolíně Peake vstříc. Měla by tak usednout do křesla ministra vnitra, jehož dosavadní nájemce Jan Kubice byl nestraníkem, a proto není třeba jej do kalkulací zahrnovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml.: Oni nenávidí národy. „Strpění“ cizince? Jásají, když přijde milion migrantů, cpou se vám do života

15:51 Klaus ml.: Oni nenávidí národy. „Strpění“ cizince? Jásají, když přijde milion migrantů, cpou se vám do života

V pátek 18. září se v Teplicích konalo setkání podporovatelů Trikolóry Ústeckého kraje za účasti pře…