Noviny: Ukrajinec zavařil Ivo Rittigovi

16.02.2015 10:43

Díky tomu, že v letech 2010 a 2011 měl nyní už obžalovaný Ukrajinec padělat 700 tisíc jízdenek pražského dopravního podniku, se možná podaří nabourat obhajobu Ivo Rittiga a spol. v kauze předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik. Jedním z pilířů připravované obrany Rittiga a spol. je totiž kvalita jízdenek, které pražskému dopravnímu podniku dodávala tiskárna Neograph. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Noviny: Ukrajinec zavařil Ivo Rittigovi
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Jízdenky z Neographu měly být nezfalšovatelné, a proto za ně pražský dopravní podnik neváhal zaplatit v letech 2008 až 2011 o 62 milionů víc, než kdyby jízdní doklady dodávala Státní tiskárna cenin.

Velká část z navýšení ceny měla přítéct na Rittigovy účty

Důvodem podle dopravního podniku bylo to, že jízdenky od Neographu byly chráněny speciálním barevným papírem s vodoznakem, který měl Neograph patentován. Z peněz, které dopravní podnik Neographu za tisk jízdenek zaplatil, mělo podle policie z Neographu odtéct 40 milionů do karibské firmy Cokeville Assets, odkud pak peníze údajně proudily na Rittigovy účty.

Jenže právě v době „nezfalšovatelných“ jízdenek obžalovaný Ukrajinec rozjel velkovýrobu padělaných jízdních dokladů. Ty se nakonec do prodeje nedostaly, v opačném případě mohly způsobit dopravnímu podniku škodu ve výši 17 milionů korun.

List poukazuje na to, že o tom, že policisté zasáhli proti tištění falešných jízdenek ve velkém, neměl pražský dopravní podnik ani zdání. To prý nahrává tomu, že vyšetřovatelé a státní žalobci počítají s tím, že argumenty z padělatelského případu použijí proti rittigovcům.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…